Podzimní hosté Slováckého divadla: Sluha dvou pánů, NA GUT Začínáme! a Čecháčci a Čoboláci

Slovácké divadlo letos na podzim přivítá tři hosty – Moravské divadlo Olomouc se slavnou komedií Sluha dvou pánů, Divadlo Jána Palárika v Trnavě, které představí oceňovanou inscenaci NA GUT Začínáme!a duo Seriš-Teller s originální kreací Čecháčci a Čoboláci. Vstupenky na všechna představení jsou už nyní k dispozici v pokladně Slováckého divadla nebo přímo v sekci program na webových stránkách!

Sluha dvou pánů

Představení Sluha dvou pánu v režii Nikolaje Pavlova Peneva odehraje v neděli 14. října v 19 hodin ve Slováckém divadle Moravské divadlo Olomouc. Oblíbená a známá komedie slavného italského dramatika, kterou olomoucké divadlo uvádí s podtitulem Skoro bleší cirkus, vychází z tradičních námětů a masek komedie dell´arte, které zároveň reformuje ve smyslu pravdivosti a nadčasovosti, takže diváky možná překvapí, jak je aktuální i dnes. V roli Truffaldina se představí Roman Vencl.

(NA GUT) Začínáme!

Inscenaci (NA GUT) Začínáme! odehraje v pátek 26. října od 19 hodin ve Slováckém divadle Divadlo Jána Palárika v Trnavě. Hra oceňovaného a talentovaného Ostraváka Tomáše Vůjtka, který se ujal nelehkého úkolu osvětlit neslavné období nedávných dějin prostřednictvím zpovědi fašistického zločince, strůjce židovského holocaustu Adolfa Eichmanna.

Čecháčci a Čoboláci

Kreace Čecháčci a Čoboláci je společným dílem Pavola Seriše (pohybová spolupráce se Slováckým divadlem k inscenaci Martina Františáka Kříž u potoka) a Filipa Tellera, kteří spolu absolvovali Ateliér Fyzického divadla na JAMU. Inscenace je na pomezí stand-up comedy a divadla a využívá charakteristické prvky obou protagonistů: slovní i pohybovou komiku, tanec, zpěv či improvizaci. Autobiografické výpovědi se tu setkávají s etudami, které rozebírají vztahy Čechů a Slováků. Slovácké divadlo uvede inscenaci ve čtvrtek 22. listopadu od 19 hodin na Malé scéně.