Popáté za sebou osm tisíc!

Ředitel a režisér Igor Stránský si v roce 2015 předsevzal přivítat osobně všechny diváky, kteří si pro rok 2015 zakoupili Předplatné do Slováckého divadla. A tak vždy, když hrajeme poprvé pro tu kterou předplatitelskou skupinu, ještě před začátkem představení promluví k obecenstvu. Několikrát již také při těchto příležitostech zmínil skutečnost potvrzenou obchodním oddělením: i v roce 2015 máme více než 8000 předplatitelů! A diváci tuto informaci vždy odmění nadšeným potleskem...

„Jakkoliv číslo ještě není definitivní, protože se stále hlásí noví diváci, jisté je, že i letos jsme hranici 8000 pokořili,“ upřesňuje ředitel Stránský. Počet našich předplatitelů roste nepřetržitě už od roku 2000. Tenkrát jich bylo něco přes tři tisíce, od té doby každoročně přibývají další. Jsme tak již několik let na hranici naší kapacity, a to je Uherské Hradiště jedním z nejmenších měst ve střední Evropě, které se chlubí stálou profesionální scénou.
„Jsem nesmírně rád, že tu vysokou úroveň, kterou jsme v posledních letech nastavili, pořád držíme,“ usmívá se spokojeně ředitel a vyjmenovává důvody, které podle něj k tak velké přízni publika vedou. „Myslím, že podstatná je skladba repertoáru nastavená tak, aby oslovila každého. Velký zájem diváků je v poslední době o psychologická dramata a často dokážeme našimi inscenacemi publikum vyprovokovat k diskusi. Tedy přesně to, co dělá dobré divadlo dobrým divadlem,“ hodnotí ředitel a připomíná, že dvě inscenace loňského roku, a to Svatba režisérky Anny Petrželkové a Cena facky aneb Gottwaldovy boty Břetislava Rychlíka se objevily v nominacích na Inscenaci roku 2014 v anketě Divadelních novin, druhá jmenovaná skončila dokonce v první desítce, časopisem Reflex byla označena za nejsilnější divadelní zážitek loňského roku v ČR a minulý týden se objevila i v nejužší nominaci na Ceny divadelní kritiky v kategorii Nejlepší poprvé uvedená česká hra roku 2014 (Anna Petrželková v kategorii Talent roku).
„Ta tam je doba, kdy jsme uváděli jen komedie a muzikály a měli jistotu, že bude v hledišti plno. Naši diváci jsou už daleko náročnější,“ dodává ředitel Stránský.
Jeho slova potvrzuje i zájem o proslulou Shakespearovu tragédii Macbeth a dojemný Deník Anny Frankové, které právě zkoušíme. Média si už ale všímají i příprav na Alenku v kraji divů a za zrcadlem, kterou nastuduje Jan Antonín Pitínský a jež bude jedním z vrcholů letošní jubilejní 70. sezóny Slováckého divadla.