Poslední dvě reprízy revue Kdyby tisíc klarinetů! První z nich již tento pátek

Hudební revue Kdyby tisíc klarinetů budeme hrát už jen dvakrát. Je jedním ze dvou titulů, které ještě do letní dovolené čeká derniéra. Tím druhým je kupodivu také hudební titul – komická opera Dobře placená procházka. Oba kusy jsou semaforského původu a stylu. Poslední „Procházku“  zahrajeme až v červnu, několik repríz do té doby je ještě možné navštívit. Na „Klarinety“ můžete přijít jen ve dvou termínech: v pátek 18. dubna a v pátek 23. května. Dny a časy repríz Dobře placené procházky najdete ZDE… (Režíroval ji Radek Balaš.)

„Byl jsem rád, že jsem mohl složit hold divadlu Semafor, které jsem vždycky tolik obdivoval,“ přiznává režisér „Klarinetů“ Igor Stránský. Do finální podoby „svého“ jevištního zpracování slavného filmového příběhu o proměně zbraní v hudební nástroje zařadil kromě všech z filmu známých hitů i některé další skladby divadla Semafor. Celkem jich herečky a herci zpívají devatenáct. Tyto jsou zřejmě nejznámější:

Já nemám ráda muže
– „Marně si hlavu lámu, proč muži většinou - neradi vidí dámu chladnou a nečinnou,“ zpívala v jedné z nejslavnějších písní královna českého šansonu Hana Hegerová. Na jevišti Slováckého divadla zní v podání Kláry Vojtkové.
Tereza
– Prý to byla píseň, která odstartovala mimořádnou oblibu krásného dívčího jména. Proslavil ji hlavně její interpret Waldemar Matuška, jenž ji pak nezapomněl zpívat na žádném ze svých koncertů. I ve Slováckém divadle ji zpívá idol – Tomáš Šulaj, a to Tereze Novotné.
Babeta
– Pochod o Babetě, která šla do světa je jednou z ústředních melodií muzikálu. Užívá si ji sám její autor Jiří Suchý. Na prknech našeho divadla ji s kolegy vystřihne David Vaculík.
Je nebezpečné dotýkat se hvězd – Při této skladbě se s herci rozezpívává i celé hlediště. Duet Karla Gotta a Evy Pilarové jako by nezestárnul. Slováckými protagonisty jsou Petr Čagánek a Anna Pospíchalová.
Motýl – „Někdy si myslívám, že láska je mi vzdálená, nejím a nezpívám a třesou se mi kolena,“ ani bez tohoto hitu by muzikál nebyl tak populárním. U nás jej interpretují Andrea Nakládalová a Martin Vrtáček.
Kapitáne, kam s tou lodí – kdo by neznal slavnou píseň v podání Pavlíny Filipovské! V naší inscenaci ji zpívá neméně s chutí Jitka Josková, namísto Karla Gotta a Waldemara Matušky jí sekundují Jiří Hejcman a Jan Horák. Jan Horák si k nám v Klarinetech stále jezdí zahrát (a to i klarinet), zazpívat a zastepovat - i když z velké dálky (z Roudnice nad Labem).


Skladby, které jsme do muzikálu oproti filmové předloze přidali
:

Co jsem měl dnes k obědu?
„Knedlíky se zelím, jeseter na kmíně, buchtičky se šodó, škubánky maštěný“ – i to vyjmenovával Jiří Šlitr v oblíbené písničce. U nás zní v podání zároveň do zpěvu stepujícího Pavla Majkuse. A je to právě tato skladba, která pravidelně sklízí jeden z největších potlesků.
Blázen a dítě – Krásnou baladu měla v repertoáru Hana Hegerová. Režisér Stránský se rozhodl, že to bude ona, která celou dvouhodinovou podívanou zakončí. Zpívá ji celý soubor Slováckého divadla.


Slavné hity divadla Semafor v doprovodu živé kapely čekají na své poslední diváky 18. dubna a 23. května v 19.00 hodin. Vstupenky kupujte online ZDE