Prokletí nefritového škorpiona míří mezi nejlepší komedie

Ve Slováckém divadle zavládlo další nadšení. Bláznivá komedie s detektivní zápletkou Prokletí nefritového škorpiona byla vybrána mezi nejlepší inscenace a bude v Pardubicích na Grand Festivalu smíchu bojovat o titul Komedie roku.

Prokletí nefritového škorpiona se těší velké divácké oblibě

Inscenaci na motivy filmu Woodyho Allena režíroval ve Slováckém divadle zkušený Zdeněk Dušek a do ústředních rolí obsadil Zdeňka Trčálka, Jitku Hlaváčovou, Jiřího Hejcmana a Tomáše Šulaje. „Opět potvrzujeme, že patříme mezi komediální špičku,“ netají nadšení manažerka Slováckého divadla Jitka Honsová. „Oficiální pozvánka na Grand Festival smíchu přišla před několika dny a vydáme se na něj koncem ledna 2022,“ prozradila.

O čem je Prokletí nefritového škorpiona?

Původně se jedná o americkou filmovou kriminální komedii z roku 2001. Jejím autorem je slavný filmový tvůrce Woody Allen, který ji napsal, režíroval a zahrál si i hlavní roli. Příběh, který se odehrává ve 40. letech minulého století v New Yorku, pojednává o úspěšném vyšetřovateli pojistných podvodů a manažerce pro efektivitu práce. Ti jsou během vystoupení eskamotéra zhypnotizovaní pomocí šperku – nefritového škorpiona – a následně plní eskamotérovy úkoly, když v jeho prospěch loupí další cennosti.

Škorpion není první, Slovácké bodovalo už dřív

Na Grand Festival smíchu nepojede Slovácké divadlo poprvé. V předchozích letech zamířilo do Pardubic mnohokrát a komediální inscenace uherskohradišťské scény si nejednou odvezly ocenění. Například v roce 2003 cenu za nejlepší herecký výkon festivalu získal Vladimír Doskočil za roli Hajného Štětivce v komedii Na tý louce zelený. V roce 2002 veleslavným Rychlým šípům jen těsně uniklo celkové vítězství a skončily druhé. V roce 2008 si z festivalu přivezla cenu Komedie diváků inscenace 1+2=6.

Zdeněk Trčálek má šanci na hattrick

Hlavní roli Cecila Winstona Briggse, kterého ve filmu hrál sám Woody Allen, ztvárnil v Prokletí nefritového škorpiona Zdeněk Trčálek. „Mám moc rád chytrý a inteligentní humor Woodyho Allena. Umí napsat naprosto geniální situace, které jsou krásně propletené, a na konci se mu to navíc skvěle potká. A tohle všechno je v Prokletí nefritového škorpiona obsaženo vrchovatě,“ svěřil se Zdeněk, který se objevil i v ústřední roli Johna Browna v komedii 1+2=6. Už přes dvacet let patří i do party Rychlých šípů, kde ztvárnil Červenáčka, a tak má šanci na úspěch na Grand Festivalu smíchu už potřetí.