Rekordní květen: "Zpětná vazba je pro nás velmi důležitá," říká manažerka divadla Jitka Honsová

Máme radost! Jak píše Dobrý den s Kurýrem"Zájem diváků o Slovácké divadlo je v posledních měsících nebývalý a je možná nesrovnatelný s jakýmkoliv předchozím obdobím. Stačí nahlédnout do programu na květen. V měsíci, který má 31 dnů, odehrají slováčtí herci 39 představení, takže budou hrát i dvakrát denně, a to nejenom na domácí scéně, ale zájem o jejich představení je i v Jihlavě, v Táboře, či v Adamově u Brna." Děkujeme za přízeň!

Jitko, v květnu divadlo odehraje rekordní počet představení, a to 39. Co na to říkáš jako manažerka divadla?

Počet představení se odvíjí od toho, zda je v daném měsíci premiéra, kdy máme omezené možnosti kvůli zkoušení nových inscenací. V tomto měsíci to ale vyšlo pěkně, využít k hraní můžeme téměř všechny dny a také je nasazeno hodně inscenací, kdy proti nim můžeme hrát něco jiného – tzv. dvojáky. Například když na jevišti SD hrajeme Dva úplně nahé muže, můžeme na UNESCU odehrát představení Úča musí pryč!

Který titul je momentálně nejžádanější?

V současné chvíli je největší boj o tři tituly – Dva úplně nazí muži, Úča musí pryč! a ještě nepremiérované Chicago.

Funguje i zpětná vazba od diváků? A existuje i něco, co by chtělo Slovácké divadlo do budoucna změnit či dělat jinak?

Ano, zpětnou vazbu od diváků máme. Jsou diváci, kteří nám pravidelně po představení, které je nějakým způsobem zasáhne (ať už pozitivně, tak negativně), píšou či volají a sdělují své dojmy. Pak se jednou ročně setkáváme i s našimi důvěrníky (dobré duše povětšinou z okolních obcí, které se starají o nábor a následné šíření informací mezi diváky v těchto místech), pedagogy škol, které k nám jezdí na žákovské a studentské předplatné a v letošním roce jsme uspořádali i tři setkání s předplatiteli i diváky chodícími na tzv. volnou kasu, abychom si s nimi popovídali o tom, jak divadlo vnímají, co pro ně znamená, co se jim líbí nebo naopak nelíbí. Zpětná vazba je pro nás velmi důležitá, abychom věděli, jak své služby propříště zlepšit. Dost často se však názory velmi rozcházejí - co se líbí jednomu, nelíbí se druhému. To nás pak utvrdí v tom, že náš princip: "Slovácké divadlo je divadlo pro každého, ne pro všechny", kdy uvádíme inscenace pro různé cílové skupiny diváků, nestavíme repertoár pouze na většinově populárních žánrech, je správný. A co bychom rádi změnili? Pokud to bude v našich silách, rádi bychom se s našimi diváky scházeli k diskuzi častěji. 

(blš)

Rekordní květen 2019 v číslech:

39 představení je v květnu na programu

4 zájezdy herci absolvují

41 představení za měsíc divadlo odehrálo v červnu 2016

90. reprízu oslaví tituly Autista – Moje zatracené nervy! a Úča musí pryč!

490. reprízu oslavila legendární komedie Rychlé šípy

125. reprízu má za sebou druhá nejúspěšnější komedie v historii divadla 1+2=6 (Jeden a dvě je šest)

Z celkových téměř 11 000 lístků je volných přibližně tisícovka, takže z 90 % bude divadlo obsazeno