Romeo a Julie v divadle nezmokne

Celkem sedmkrát odehráli divadelníci slavný příběh Williama Shakespeara Romeo a Julie na nádvoří Reduty v Uherském Hradišti. I když divadlo původně s přesunem přímo do divadla nepočítalo, divácký zájem rozhodl jinak.

Kapuleti: Petra Staňková, Pavel Hromádka a Pavlína Hejcmanová

„Všechny reprízy byly vyprodány, přidávali jsme místa, a diváci stále psali a volali do divadla, zda budeme Romea a Julii ještě hrát. Nakonec jsme to vymysleli a moc rádi jim vycházíme vstříc. Jedna repríza nás čeká už zítra, ve středu 20. října, a druhá v pátek 5. listopadu,“ říká manažerka Slováckého divadla Jitka Honsová s tím, že vstupenky jsou v prodeji.

„Doufala jsem, že mě Romeo zahřeje,směje se Julie Petra Staňková

„Divadlo pod širým nebem má úplně jinou a krásnou atmosféru,“ shodovali se diváci, kteří Romea a Julii na Redutě zhlédli. Přináší to ale i jistá úskalí. Například na konec prázdnin nezvykle chladné počasí. Své o tom ví Petra Staňková, která ztvárnila roli Julie Kapuletové a velkou část inscenace odehrála v lehkých bílých šatech.

„Ležím tam asi dvacet minut na márách a vůbec se nehýbu. Takže jsem byla promrzlá a těšila se na Romea, který se mě, než umře, většinou dotýká, takže by mi mohl předat aspoň kousek tepla. Ten ale když ucítil, jak jsem studená, na mě radši ani nesáhl. Prý nechtěl, aby mu byla taky taková zima. Tomu říkám láska až za hrob,“ směje se Petra Staňková na účet svého hereckého kolegy Pavla Šupiny. Divadelníci také na Redutě Romea a Julii nedohráli kvůli dešti. „V divadle tak mají jistotu, že dostanou i konec,“ dodává s úsměvem Petra Staňková. 

Kromě představitelů titulních rolí v inscenaci hrají Irena Vacková, Zdeněk Trčálek, Tomáš Šulaj, Pavlína Hejcmanová, Pavel Majkus a další oblíbené tváře Slováckého divadla.

Romeo a Julie ve Slováckém divadle

Jednu z celosvětově nejhranějších divadelních her režíroval ve Slováckém divadle umělecký šéf Lukáš Kopecký. Divadelníci využili zcela nový překlad teatrologa a odborníka na Williama Shakespeara Pavla Drábka. Ten klade mnohem větší důraz na komediální stránku inscenace tak, jak to původně autor zamýšlel. Premiéra inscenace se konala na nádvoří Reduty v Uherském Hradišti v pátek 25. června a prozatím má na svém kontě sedm repríz.