Romeo a Julie slibuje klasiku s šermy, živou hudbou a krásnými kostýmy

Více než dva měsíce připravovali herci Slováckého divadla nejslavnější milostný příběh všech dob, drama Williama Shakespeara Romeo a Julie. V pátek proběhne slavnostní premiéra. Ta se odehraje pod hvězdami, na nádvoří Reduty v centru Uherského Hradiště.

Pavlína Hejcmanová a Jitka Hlaváčová si užívají krásné historické kostýmy

„Všechny vstupenky jsou už vyprodané a zájem je tak velký, že zvažujeme další představení na konci prázdnin. Rozhodneme se tento týden,“ říká herec a mluvčí divadla Josef Kubáník.

Tradiční herectví, klasické kostýmy, šermy, živá hudba

Divadlo se pyšní zcela novým překladem Romea a Julie, o který se postaral Pavel Drábek, odborník na Williama Shakespeara, který působí na univerzitě v anglickém Hullu.

„Zajímalo nás především komediantství ve smyslu čistého herectví. České překlady Romea a Julie často usilují především o tu poetickou část příběhu a opomíjejí, že za dob Shakespeara bylo divadlo především zábava. Hrajeme si proto se situacemi, gesty, chtěli jsme tomu dramatu vrátit komediální vervu,“ popisuje Pavel Drábek, že se diváci mají na co těšit. „Zároveň se publikum dočká všeho, co od Romea a Julie očekává. Šermů, krásných kostýmů a také živé hudby na jevišti,” doplňuje překladatele režisér Lukáš Kopecký.

Romantika na Redutě

Romea a Julii začali divadelníci zkoušet ještě v době, kdy netušili, zda bude možné pozvat diváky do kamenného divadla. Proto se rovnou rozhodli hrát pod širým nebem, konkrétně na nádvoří Reduty v centru Uherského Hradiště. „Bude to vůbec poprvé, kdy divadelní klasiku zahrajeme přímo v centru města s pohledem na kostel Františka Xaverského. Jsem přesvědčený, že to bude zážitek, na který budou diváci dlouho vzpomínat,” věří herec Zdeněk Trčálek.