Silvestr v divadle bude letos s komedií 1+2=6

Slovácké divadlo opět letos pro své příznivce připravilo speciální silvestrovský večer. "Silvestr bude stejný jako ty předešlé. Letos odehrajeme komedii 1+2=6, pak si připijeme s diváky a ve foyer se s nimi budeme u rautu radovat, dokud to vydržíme," říká s úsměvem tiskový mluvčí divadla a herec Josef Kubáník.

Úspěšná komedie 1+2=6 (Jeden a dvě je šest) je v repertoáru už od roku 2007. Hra proslulého komediografa Raye Cooneyho patří spolu s Rychlými šípy a muzikálem Donaha! ke třem nejúspěšnějším titulům v historii a uherskohradišťské divadlo je jediné, které ji se svolením autora uvádí. "Pořád nás to baví. Za tu dobu, co inscenaci hrajeme, jsme se i docela rozrostli, protože aktérům se narodilo v průběhu dvanácti let už třináct dětí," dodává Josef Kubáník.

Cooneyho hry vytvářejí síť zápletek a patálií, která se s nesmírně komickým účinkem obplétá kolem hlavního hrdiny a zároveň doslova stíhá divákovu bránici. Nejinak je tomu u dvou her, které překladatel Břetislav Hodek nazval „1+1=3“ a „3+3=5“. Protože obě komedie na sebe volně navazují, vytvořilo z nich se svolením autora Slovácké divadlo komedii jednu. Hru upravila a vymyslela dramaturgyně Iva Šulajová. Inscenaci, která uspěla i u diváků na Grand festivalu smíchu v Pardubicích, ve Slováckém divadle nastudoval Robert Bellan. Hudbu k představení složil známý český herec, muzikant a moderátor Ondřej Gregor Brzobohatý.

Zeptali jsme se herců: Jak se těšíte na silvestrovské představení?

Martin Vrtáček: To už utekl zase další rok? Takže jsem zas o rok starší. Ach, jo! No, jestli se těší diváci, těším se i já! 

Jiří Hejcman: Moc.

Jitka Hlaváčová: Já se na silvestrovské představení těším. Je to den, kdy si můžeme dovolit na jevišti skoro všechno. A jsem plná očekávání, co si na sebe s kolegy vymyslíme za lumpárny. Těším se, že se pořádně vyřádíme!

Tereza Novotná: Co odpověděli kolegové? Moc? Tak já tedy taky. Jeden za všechny, všichni za jednoho!

Vstupenky můžete zakoupit tady.