Slovácké divadlo bude zapsáno do České knihy rekordů!

Od začátku října usilujeme o zápis do České knihy rekordů. Dojde k němu tenkrát, když: “Potřetí v řadě získáme osm tisíc předplatitelů, což je nejvíc mezi činoherními divadly u nás,” prohlásil na galavečeru k sedmdesátinám divadla ředitel Michal Zetel. Nyní už je jasno - rekord bude zapsaný, i když se v cestě objevily překážky...

“Tím největším soupeřem jsme si byli my sami. Ukázalo se totiž, že způsob vyřizování předplatného je při tak velkém množství pomalý a zastaralý, takže jsme ještě před několika dny nevěděli, jak to všechno dopadne. Netušili jsme, zda kampaň ještě podpořit, či nikoliv, protože osm tisíc předplatitelů pro náš provoz znamená strop a nemohli jsme ji na druhou stranu moc přepálit, abychom zase nemuseli diváky odmítat,” říká ředitel Michal Zetel. K problému se však postavil jako správný principál čelem.
“V polovině minulého týdne nám k rekordu několik předplatitelů chybělo, i když stále při-cházejí další objednávky. Rozhodli jsme se už ale dál nečekat. Slíbili jsme, že na začátku února řekneme jasné slovo, a tak pokud by náhodou počet nově příchozích nestačil, koupil bych zbývající předplatné ze svého a daroval je rodičům onkologicky nemocných dětí, jimž jsme pomáhali před Vánoci při Dobročinném bazaru Slováckého divadla,” prozrazuje Michal Zetel svůj plán.
Ruku v ruce se také zavazuje k modernizaci vyřizování předplatného v dalších letech. “Po letošní zkušenosti jsme poučeni. Musíme být rychlejší, efektivnější a musíme umět využívat všechny moderní technologie. S kolegy už na inovacích pracujeme,” dodává.

A jak s diváky rekord Slováckého divadla oslaví? “Plánovaných akcí je celá řada. Tou první bude vernisáž fotek našich herců v životní velikosti, které v nejbližší době pod vedením Evy Jiřikovské, jež podobu snímků vymyslela, nainstalujeme ve foyer divadla. Právě kvůli našim hercům publikum do Slováckého divadla přichází a naši herci Slováckému divadlu dodávají jeho jedinečnost,” uzavírá ředitel Michal Zetel.