Slovácké se zítra vrací za diváky

Slováčtí divadelníci už zítra opět předstoupí před své věrné diváky. Nabitý program, ve kterém budou splácet dluhy z covidového období i uvádět atraktivní novinky, je čeká po celých příštích deset měsíců.

Petra Staňková a Pavel Majkus v Romeovi a Julii na nádvoří Reduty

Sezóna začne Romeem a Julií

Už na přelomu června a července Slovácké divadlo s velkým úspěchem uvádělo v romantickém prostředí Reduty nové nastudování slavného příběhu lásky Williama Shakespeara v režii Lukáše Kopeckého. Divadelníci se dočkali ovací ve stoje i vřelého přijetí. Pro velký úspěch proto zařadili další reprízy Romea a Julie i na konec prázdnin.

„Hrajeme 24., 25. a 31. srpna, opět na Redutě a znovu se těšíme na jedinečnou atmosféru divadla pod širým nebem,“ upřesňuje mluvčí Slováckého divadla Josef Kubáník, který v Romeovi a Julii ztvárnil roli klauna Petra. „I tyto reprízy jsou už beznadějně vyprodané, stejně jako ty na začátku prázdnin. Původně jsme chtěli Romea a Julii uvádět jen venku, ale zájem je tak obrovský, že přemýšlíme, jak je divákům nabídnout dál,“ prozrazuje mluvčí.

Romea hraje Pavel Šupina, postavu Julie vytvořila Petra Staňková, v dalších rolích se představí Tomáš Šulaj, Zdeněk Trčálek, Pavlína Hejcmanová, Pavel Hromádka, Irena Vacková a další oblíbené tváře Slováckého divadla.

Co diváky čeká po prázdninách

„V podstatě se vrátíme k celému našemu repertoáru, takže diváci se dočkají veleoblíbených komedií v čele s hitem Dva úplně nazí muži, Jitka Hlaváčová v plné parádě předvede jedinečný výkon v Její pastorkyni, za který byla nominovaná na Cenu Thálie, zpátky bude i komedie Úča musí pryč! - ta díky koronaviru dostane úplně jiný rozměr, ale tak bych vlastně mohl jmenovat všechny naše tituly. K nim navíc v září přidáme komedii Perfect Days, od října i mimořádně očekávaný muzikál Jesus Christ Superstar a v listopadu se milovníci parodií mohou těšit na Limonádového Joea,“ vypočítává inscenace herec a mluvčí divadla Josef Kubáník.

Informace o termínech a vstupenkách najdou diváci jako vždy na webu Slováckého divadla. Pokladna divadla bude v provozu od zítřka, úterý 24. srpna.