V sobotu se budou rozdávat Ceny Thálie. Získá jednu i Tomáš Šulaj?

V sobotu večer se bude v pražském Národním divadle rozhodovat o nových držitelích Thálie. Své želízko v ohni má i Slovácké divadlo. Je jím nejoblíbenější uherskohradišťský herec Tomáš Šulaj. “Tom byl sice nominovaný za roli vytvořenou v brněnském Národním divadle, ale palce mu budeme držet úplně stejně, jako by to bylo za roli u nás. Jde hlavně o to, že si navzájem fandíme,” říká herec Josef Kubáník, který s dalšími slováckými divadelníky do Prahy kolegu pojede osobně podpořit.
Pokud Tomáš Šulaj uspěje, stane se jedním z mála herců u nás, kteří obdrží dvě Thálie, z nichž jedna je za muzikál.

Přesně před deseti lety se v Hradišti z nejvyššího hereckého ocenění u nás radovali poprvé. Tomáš tenkrát zvítězil mezi muzikálovými hvězdami a odnesl si vázu z dílny Bořka Šípka za ztvárnění hlavní role v muzikálu Donaha!.
“Já si myslím, že by to mohlo vyjít,” domnívá se inspicient divadla Štěpán Goiš a předkládá svéráznou rovnici. “Povedlo se to v roce 2005, povedlo se to v roce 2010, kdy Thálii dostala Květa Fialová za Maude, a tak by se to mělo povést i teď při nominaci za rok 2015.” Samotný herec spekulovat ale nechce. “Nebudu lhát a tvrdit, že je mi to jedno, ale už jen ten fakt, že jsem se probojoval do nejužší nominace mezi trojici nejlepších, je pro mě velkou odměnou,” říká Tomáš Šulaj, jenž je ostatně na Thálii, byť v širší nominaci navrhovaný pravidelně.

Celkem se letos bude udělovat 15 Cen Thálie. A to už tuto sobotu - 26. března v pražském Národním divadle. Přímý přenos tradičně odvysílá Česká televize na prvním programu v hlavním vysílacím čase, tzn. od 20.00 hod. Držte s námi Tomášovi palce!