Studna světců a Sám na dva šéfy – dvě první hry roku 2015

Brzy začne poslední měsíc roku 2014. Vrcholí prodej předplatného do Slováckého divadla na rok 2015 a první hra, pro příští rok plánovaná, se už před dvěma týdny začala zkoušet – Studna světců v režii stávajícího ředitele Slováckého divadla Igora Stránského. Ta další odstartuje první schůzkou režiséra – budoucího ředitele Slováckého divadla, Michala Zetela a tvůrčího týmu s herci 1. prosince. Ve Studni světců budou mít hlavní role Irena Vacková a Pavel Majkus.

Irena Vacková nyní oceňuje zkušenost, kterou prošla, když poslepu tvarovala svůj vlastní obličej: „Absolvovala jsem zajímavý workshop, kde nám zavázali oči a my jsme modelovali vlastní tvář. Dala jsem si záležet, propracovávala každý detail a myslela si, jak krásný obličej to bude. Jakmile mi šátek sundali, zírala jsme na úplně jiný výsledek, než jsem si představovala.“ V baladě z drsného irského venkova ztvární roli Mary Doulové, slepé manželky Martina Doula, slepého žebráka v podání Pavla Majkuse. Uvidíte také Martina Vrtáčka, Pavlínu Hejcmanovou, Annu Pospíchalovou, Pavla Hromádku a další. V inscenaci se bude i zpívat. Hudbu skládá Josef Fojta, texty k písním napsal Emanuel Míšek. Scénu i kostýmy vytváří Eva Jiřikovská. Na pohybové složce inscenace se podílí Ladislava Košíková, dramaturgicky dohlíží hostující Markéta Špetíková. Premiéra se uskuteční 17. ledna 2015.
Britskou komedii Sám na dva šéfy označil recenzent New York Times za nejlepší od počátku našeho století. Uvedení v londýnském Národním divadle (ve světové premiéře) posbíralo řadu diváckých a odborných ocenění, včetně toho zřejmě nejprestižnějšího od londýnské divadelní kritiky za nejlepší hru roku 2011. V hlavní roli Francise se u nás představí David Vaculík. Kromě něho v komedii Sám na dva šéfy budou účinkovat Josef Kubáník, Jitka Josková, Kamil Pulec, Petr Čagánek, Alžběta Kynclová, Vladimír Doskočil, Klára Vojtková, Jiří Hejcman, David Macháček a Zdeněk Trčálek. Datum premiéry je stanoveno na 7. února 2015.
To jsou tedy první dvě premiéry v roce 2015. Setkání s nimi podobně jako i s ostatními tituly příštího roku si zajistíte zakoupením Předplatného 2015. S celou nabídkou se seznamte v sekci PŘEDPLATNÉ, najdete tam také možnost vyplnit rovnou OBJEDNÁVKOVÝ FORMULÁŘ. Přijďte si také pro katalog věnovaný právě Předplatnému 2015, na pokladně Slováckého divadla vám jej zdarma naše pracovnice vydají.