Tomáš Šulaj opět v nominaci na Cenu Thálie!

Tomáš Šulaj byl nominován v kategorii činohra na nejprestižnější divadelní cenu - Cenu Thálie 2015 za mimořádný jevištní výkon. A to za roli Jury Barana v inscenaci Je třeba zabít Sekala, kterou nastudoval pod režijním dohledem Martina Františáka v Národním divadle Brno. Premiéra proběhla na začátku října. Už jen ten trailer k představení stojí za to!

"Postava Jury Barana se může pro herce snadno změnit v danajský dar – hrát "klaďase", jediného spravedlivého mezi pokrytci a lumpy, svádí k výkonu značně jednostrunnému. Šulaj toto riziko překonává soustředěností – dobro a spravedlnost nejsou pro jeho Barana samozřejmé, musí je i na sobě samém urputně vybojovat. Rozměrný prostor Mahenova divadla ovládá herec zdánlivě subtilními prostředky a vtahuje diváka do svého niterného dramatu," říká se v nominačním hodnocení.
Tomáš Šulaj byl na Cenu Thálie nominován už několikrát a jednu už i doma má! V kategorii muzikál za roli Jerryho Lukowského v muzikálu Donaha!

Jména nejlepších činoherních, operních, baletních a muzikálových umělců budou odtajněna 26. března v přímém přenosu České televize z Národního divadla v Praze. Je jasné, komu budeme držet palce!