Tři otázky pro Davida Vaculíka na téma slavnostní otevření zrekonstruovaného sálu

Už zítra, ve středu 21.  září, slavnostně zahájíme návrat na jeviště Slováckého divadla. První večerní představení v hlavním sále, které po rekonstrukci zahrajeme, bude bláznivá komedie Sám na dva šéfy. Představiteli hlavní role Davidu Vaculíkovi jsme položili tři otázky...

Davide, co říkáš na to, že to budeš zrovna ty a Francis, kdo nový sál slavnostně otevře?
Jsem jako Francis velmi hrdý na to, že budu zrovna ten, kdo bude u slavnostního otevření divadla, a je to pro mě velká čest a věřím, že se bude sál všem líbit. A kdyby náhodou začalo hořet, tak všichni můžou být klidní, máme to pod kontrolou a nikomu se nic nestane.

Těšíš se na domácí publikum? 
Samozřejmě, že se těším moc, hlavně po turné s Rychlými šípy, kde jsme vídali v publiku samé cizí tváře, se těším, že uvidím u nás známé obličeje. A doufám, že se i diváci těšili na nás. Myslím si totiž, že jsou prázdniny stejně zbytečně dlouhé a mohli jsme hrát už od konce července (smích).

Připravoval ses po prázdninách na roli?
Připravoval jsem se velmi důkladně v průběhu celých prázdnin. Snažil jsem se dostat do takové formy, abych nemusel používat v kostýmu vatón. Stálo mě to spoustu peněz a času, tak doufám, že to diváci náležitě ocení!