Vracejí se největší hity Slováckého divadla

Slovácké divadlo vstoupilo do nové sezóny a rovnou se pustilo do hraní. Na nádvoří Reduty uvedlo v minulém týdnu další dvě reprízy dramatu Williama Shakespeara Romeo a Julie, prozatím poslední je naplánována na zítřek. Všechna představení byla okamžitě vyprodána. To hercům vlilo další chuť do hraní. Co pro diváky chystají dál? V září to budou především jeho největší komediální hity.

Diváky milovaní Dva úplně nazí muži se vrací na jeviště

Rychlé šípy

Oslavili 500 repríz i 20 let na scéně. Rychlé šípy, které v podstatě z recese připravil se členy souboru režisér Robert Bellan, se však stále drží na špičce oblíbenosti inscenací Slováckého divadla.

„Těší mě to a vážím si té neustálé divácké odezvy. Ale už to nějak zvlášť neprožívám. Zvyknul jsem si na Šípy jako na nedílnou součást mého života a to, že se pořád hrají, beru jako takovou konstantu. Všechno se mění, jen Rychlé šípy zůstávají. Možná že my už tu nebudeme, ani Slovácké divadlo, ani Uherské Hradiště, a Rychlé šípy se budou pořád hrát,“ uvedl při příležitosti 20. narozenin inscenace režisér. Titulní role v oživlém komiksu vytvořili Tomáš Šulaj, Zdeněk Trčálek, David Vaculík, David Vacke a Petr Čagánek.

Na Rychlé šípy mohou diváci přijít 3.9. v 19.00 hod.

Dva úplně nazí muži

Okamžitě po premiéře v lednu 2019 se komedie v režii Lukáše Kopeckého stala diváckým hitem. Příběh o tom, že se dva muži – renomovaný právník Kramer a jeho podřízený Prioux – probudí vedle sebe nazí a netuší, jak se v takové situaci ocitli, je neustále vyprodaný.

Svou velkou první příležitost ve Slováckém divadle v ní dostal představitel jedné z titulních rolí Pavel Šupina. „Co mi Naháči dali? Obrovskou zkušenost, která mě posunula vpřed. Byla to moje první takto velká úloha ve Slováckém divadle. Zároveň jsem měl tu čest mít dialogy s ostřílenými herci a mohl jsem z nich čerpat a hodně se učit. A v neposlední radě mi dali nová přátelství s celým inscenačním týmem, každá zkouška byla radostným setkáním a stejně tak to zůstává i při reprízách. A co mi vzali? Oblečení... včetně trenek,“ směje se Pavel Šupina, kterého na jevišti doplňují Tomáš Šulaj, Petra Staňková a Tereza Groszmannová.

Komedie je na programu 23.9. v 19.00 hod.

Úča musí pryč!

Pětice rodičů vyzve třídní učitelku svých dětí, aby se vzdala třídnictví. Výuce prý chybí koncept, atmosféra v 5. B je špatná, žáci mají z učitelky strach. A to se má navíc brzy rozhodovat o přestupu dětí na víceletá gymnázia. Paní učitelka však nechce na návrh rodičů jen tak přistoupit a velmi vyostřená třídní schůzka začíná. To je stručný děj úvodu komedie Úča musí pryč!, kterou v roce 2018 režíroval ve Slováckém divadle Michal Zetel.

„Je to skvěle napsaná hra a nečekanou poentou a v dnešní postcovidové době dostává ještě daší rozměr,” říká režisér Michal Zetel. Jednu z nejreprízovanějších inscenací Slováckého divadla, která dávno překročila 100. reprízu, neuvádí divadelníci na domovské scéně, ale originálně zvolilo přímo školní třídu základní školy UNESCO. V komedii hrají Pavlína Hejcmanová, Irena Vacková, Jitka Hlaváčová, Tereza Novotná, Josef Kubáník a Petr Čagánek.

Úča se bude hrát 23.9. v 19.00 (ZŠ UNESCO)

1+2=6

Záletný taxikář má dvě maželky a dělá všechno pro to, aby se na to nepřišlo. To by ale nesměl mít povedeného kamaráda, který v dobré víře všechno začne naopak zamotávat a dvě a půl hodiny nekonečné zábavy mohou začít. Slovácké divadlo uvádí komedii 1+2=6 jako jediné na světě s exklusivním souhasem autora Raye Coonyho. Díky nápadu dramaturgyně Ivy Šulajové divadelníci totiž spojili dvě slavné autorovy hry do jedné a ve spolupráci s režisérem Robertem Bellanem vznikla jedinečná inscenace, která se zařadila mezi tři nejhranější v celé historii divadla.

„Divil jsem se, že to ještě nikoho nenapadlo,” svěřil se světoznámý dramatik poté, co jej uherskohradišťští divadeníci oslovili. Hlavní role vytvořili Zdeněk Trčálek, Jitka Hlaváčová, Tereza Novotná, Josef Kubáník a další.

Nejbližší repríza 1+2=6 proběhne 17. září v 19.00 hodin