Vrací se osvědčený tandem režisér Maceček a dramaturg Fekar

Jakub Maceček se do Slováckého divadla vrací režírovat už poosmé, a to světovou premiéru adaptace románu Toma Robbinse V žabím pyžamu. Naposledy se velcí i malí diváci těšili z jeho pohádkového muzikálu Anička a bylinkové kouzlo. Obrovský zájem vzbudily už dříve jeho další počiny, jako byly inscenace Kniha o hřbitově nebo Villon F. (Na krk oprátku ti věší).

Jakub Maceček o Slováckém divadle

„Ke Slováckému divadlu mě přitahuje kvalitní soubor, tvůrčí atmosféra, svoboda volby… Dnes sem už nejezdím za prací, ale za přáteli, a tak mimochodem, mezi řečí, uděláme nějakou tu inscenaci a ještě za to dostanu zaplaceno. To je pohoda, ne? Navíc teď doma nemáme vanu, ale jen sprchový kout. Zde na ubytovně se mohu naložit, macerovat se třeba celé odpoledne a samozřejmě přemýšlet o divadle.“

Do tandemu si režisér opět přizval osvědčeného spolupracovníka, dramaturga Vladimíra Fekara. Právě s ním totiž Maceček napsal hru Villon F. (Na krk oprátku ti věší) o životě geniálního francouzského básníka Francoise Villona a dramaturgie se Vladimír Fekar ujal i u Knihy o hřbitově.

Jakub Maceček o setkání s Vladimírem Fekarem

„Když jsem jel z Ostravy na svou první hodinu na JAMU, v Hranicích ke mně do kupé přistoupil vyplašený blonďatý mladík – Vláďa.  Dali jsme se do řeči a zjistili, že jsme spolužáci. Myslím, že než jsme dojeli do Brna, tak jsme naplánovali první společné inscenace,“ přibližuje Jakub Maceček začátek dlouholeté úspěšné spolupráce.