Začali jsme zkoušet „Nitušku“

Nejdřív se uskutečnil konkurz na role novicek v klášteře, hereček v šantánu a vojaček. Zvládnou je dvě šestnáctileté dívky. Zároveň se rozběhly první korepetice – pěvecké zkoušky. Ale skutečná zahajovací zkouška, na níž se sejdou všichni a hovoří se o záměru, stylu inscenace, o podobě scény a kostýmů, o hudbě a také o tom, jak a kdy hra vznikla, o autorovi či historii uváděni v našem a v ostatních českých a moravských divadlech, taková oficiální zahajovací zkouška se uskutečnila v úterý. Další hudební (a komediální) titul, který pro naše diváky připravíme, má název Utíkej, Nituško! (Mam´zelle Nitouche)

Tuto zpěvohru Slovácké divadlo uvedlo již jednou – před šestadvaceti lety (v r. 1988). A byla to komedie úspěšná (45 repríz). Tehdy jako nyní ji režíroval Igor Stránský.
Díky skromnému obsazení (kromě zmíněných dívek zahrají všechny ostatní role tři herci a jedna herečka) bylo možné, aby se všichni sešli na první oficiální zkoušce v ředitelské kanceláři, kam je I. Stránský pozval na ředitelskou kávu. Už to samo o sobě napovídá, že atmosféra byla téměř domácká. A také se hodně vzpomínalo. I díky tomu, že za nemocného Jiřího Hejcmana četl role Corriny, Inspektora a poručíka Champlatreux sám režisér, který je na konci osmdesátých let i hrál (když odešel do jiného divadelního angažmá tehdejší známý slovácký herec Bedřich Výtisk). Užilo se tenkrát hodně legrace. A jistě tomu bude podobně i nyní. Vždyť jde o tzv. „převlekovou komedii“, v níž postavy žijí dvojí život...
Kromě J. Hejcmana v ostatních rolích uvidíte Kláru Vojtkovou, Tomáše Šulaje a Martina Vrtáčka. Písně s herci nastuduje Josef Fojta, dramaturgii má Miroslav Potyka j. h. a scénu i kostýmy vytvoří Jaroslav Milfajt j. h.
Premiéra je plánována na 12. dubna 2014.