Začalo zkoušení Prokletí nefritového škorpiona

Milovníci komedií se mají na co těšit. Minulé úterý se poprvé sešel inscenační tým novinky Prokletí nefritového škorpiona Woodyho Allena, tedy bláznivé podívané s neuvěřitelnou zápletkou. Ve Slováckém divadle se dočká slavnostní premiéry 28. března.

O čem je Prokletí nefritového škorpiona?

Původně se jedná o americkou filmovou kriminální komedii z roku 2001. Jejím autorem je slavný filmový tvůrce Woody Allen, který ji napsal, režíroval a zahrál si i hlavní roli. Příběh, který se odehrává ve 40. letech minulého století v New Yorku, pojednává o úspěšném vyšetřovateli pojistných podvodů a manažerce pro efektivitu práce. Ti jsou během vystoupení eskamotéra zhypnotizovaní pomocí šperku – nefritového škorpiona – a následně plní eskamotérovy úkoly, když v jeho prospěch loupí šperky a další cennosti. Tyto události pak sami vyšetřují – a zápletka je na světě.

Kdo tvoří inscenační tým?

Režie Prokletí nefritového škorpiona se ujal Zdeněk Dušek, který ve Slováckém divadle inscenoval například veleúspěšné Nájemníky. Ke spolupráci si přizval dramaturgyni Markétu Špetíkovou, o výpravu se postará Zuzana Rousínová, hudbu složí Martin Štědroň. 

Kdo si zahraje v Prokletí nefritového škorpiona?

Hlavní roli vyšetřovatele pojistných podvodů Cecila Winstona Briggse, kterého hrál ve filmu sám Woody Allen, svěřil Zdeněk Dušek Zdeňku Trčálkovi. Jeho partnerku Betty Ann Fitzgeraldovou, kterou v původním filmu hrála oscarová herečka Helent Hunt, ztvární Jitka Hlaváčová. Třetí špičkou neobvyklého trojúhelníku je majitel pojišťovny Chris Magruder, tuto roli si střihne Tomáš Šulaj. V dalších rolích se diváci mohou těšit na Jiřího Hejcmana, Irenu Vackovou a Pavla Šupinu.

Co řekl Zdeněk Dušek o atmosféře hry:

„Celá hra se to odehrává ve 40. letech minulého století v New Yorku, prim hraje sépiová barva, telefony na šňůru a jistý poklid, který není ovlivněný moderními technologiemi. To vše, doufám, vytvoří pro diváky hezkou atmosféru. Je to mix situační a konverzační komedie tak, jak je máme rádi. Situace se mění rychle jako ve filmovém scénáři.“