Září slavnostně zahájí komedie Falešné našeptávání

Rozkošná komedie Falešné našeptávání odstartuje v úterý 4. září už třiasedmdesátou sezónu 2018/2019 Slováckého divadla. Slavnostní zahájení začne v 19 hodin a mimořádná cena vstupenky činí 200 Kč. Vstupenky jsou stále k dispozici a rezervovat si je můžete přímo zde.

Hru francouzského spisovatele, dramatika a žurnalisty Pierra de Marivauxe z roku 1737 se slováckým souborem nastudoval režisér Radovan Lipus. V minulosti přivedl na uherskohradišťské jeviště například oblíbenou inscenaci Pýcha a předsudek a také prohlásil, že ve Slováckém divadle sídlí divadelní Bůh.

"Komedie Pierra de Marivauxe, jež patří po komediích Moliérových a Beaumarchaisových do nejživější součásti francouzského klasického veseloherního repertoáru, čerpají svůj materiál z citového konfliktu, v němž si láska proráží cestu často buď proti vůli, nebo i bez vědomí milujících. K tomu účelu je zde vždy zalidněno dobrými lidmi, obklopeno atmosférou pohody a zápletka, vedena s využitím oblíbených fraškovitých motivů přestrojení a záměn, končí vždy kladně," uvedla dramaturgyně Slováckého divadla Iva Šulajová.

Inscenace byla v České republice hrána zatím pouze jednou a Slovácké divadlo ji uvádí ve zbrusu novém překladu Daniely Jobertové.