„U záskoků je člověk vždycky za hvězdu,“ říká David Vaculík

Už 16. června čeká po čtyřiceti reprízách veleúspěšnou komedii Prokletí nefritového škorpiona derniéra. Bude u toho i herec David Vaculík.

David Vaculík převzal roli za Tomáše Šulaje

Roli Chrise Madrugera, upjatého manažera z pojišťovny North Coast, nazkoušel v Prokletí nefritového škorpiona původně Tomáš Šulaj. Zhruba před půl rokem ji s ním začal alternovat David Vaculík a od začátku letošního roku ji plně převzal.

„Nejhorší na takovém záskoku nebo převzetí role je, že člověk se musí učit text takzvaně nasucho, tedy že při běžném zkoušení si spojíte slova s pohybem, rekvizitou, scénou. Naštěstí ale pan režisér Zdeněk Dušek je v tomto velmi pečlivý, měli jsme online čtenou zkoušku a vše spolu probrali, potom přijel i na zkoušku. Ta inscenace byla už hodně usazená, takže tam není třeba nic moc vymýšlet, zkrátka převzít roli tak, aby vše bylo stejné,“ popisuje celý proces David Vaculík.

Davidovi přece jen ale převzetí role zkomplikovaly okolnosti.

„Poprvé jsem za Tomáše měl hrát na festivalu v Pardubicích, který se kvůli covidu odložil. Pak měl zase nastoupit Tomáš a další představení jsem měl hrát snad až za tři měsíce, takže jsem všechno okamžitě zapomněl. Jenomže pak se náhle opět všechno změnilo a musel jsem se roli znovu učit opravdu velmi rychle. Ať tak nebo tak, při záskoku je člověk pokaždé za hvězdu, protože ať hraje jakkoli, prostě zachránil představení,“ směje se David Vaculík.

Vstupenky na prokletí nefritového škorpiona jsou k dispozici na webu a v pokladně Slováckého divadla.