1+2=6 a Pokrevní bratři mění obsazení

Jeden z nejoblíbenějších a nejúspěšnějších titulů Slováckého divadla, komedie 1+2=6 (Jeden a dvě je šest), a oblíbený muzikál Pokrevní bratři mění obsazení. Posilou 1+2=6 bude Tereza Hrabalová, do muzikálu Pokrevní bratři nastupuje Klára Vojtková.

"Ano, v komedii 1+2=6 budeme mít nováčka. Po Andrejce Hoffmannové a Báře Vackové, které obě otěhotněly, bude hrát postavu Vicki Brownové Tereza Hrabalová," oznámil tiskový mluvčí divadla a herec Josef Kubáník. "V muzikálu Pokrevní bratři přebírá roli Company po Báře Vackové a také roli 2. Marilyn Klára Vojtková, která je stále na mateřské, ale ve skvělé formě," doplnil Kubáník.

Hru proslulého komediografa Raye Cooneyho 1+2=6 , která je na repertoáru neuvěřitelných deset let, ve Slováckém divadle nastudoval Robert Bellan. Komedie vznikla netradičním spojením dvou her, které překladatel Břetislav Hodek nazval "1+1=3" a "3+3=5". Protože obě komedie na sebe volně navazují, vytvořilo z nich se svolením autora Slovácké divadlo komedii jednu. Světová premiéra se uskutečnila 26. května 2007.

Muzikál britského dramatika, scenáristy a skladatele Willyho Russella Pokrevní bratři vznikl pod taktovkou režiséra Radka Balaše. Divadlo jej poprvé uvedlo v roce 2001, po patnácti letech se rozhodlo k oblíbenému titulu vrátit. Posilou souboru se stala známá muzikálová herečka a zpěvačka Yvetta Blanarovičová. Premiéra proběhla 14. a 16. listopadu 2015.