Dvě nové tváře v inscenaci Fraška à la krab

Krabaret Fraška à la krab je naší velmi úspěšnou inscenací. Boduje ale i za hranicemi regionu. Důkazem jsou účasti na GRAND Festivalu smíchu v Pardubicích nebo Divadelním světě Brno a také nejrůznější nominace včetně navržení na Cenu Marka Ravenhilla nebo na Cenu divadelní kritiky v kategorii „nejlepší poprvé uvedená česká hra“.
Nejen proto jsme přidali do programu další reprízy. Ta nejbližší je naplánována na pondělí 18. ledna od 18.00 hodin na Malé scéně (rezervace vstupenek ZDE...). Objeví se v ní hned dvě nové tváře. V hlavní roli logopedky Zuzany se představí Tereza Hrabalová, kterou můžete momentálně vidět například v roli Lindy v oblíbeném muzikálu Pokrevní bratři a v tragikomedii Autista – Moje zatracené nervy!. Roli Mořské panny a dalších postav pak ztvární Kamila Zetelová, která pilně zkouší jednu z hlavních rolí v připravované novince Zlatý drak.

Dál si můžete přečíst, jak se Fraška à la krab oběma herečkám líbí nebo jak náročné pro ně bylo převzít role pro kolegyních, které si nyní užívají mateřskou dovolenou...

Dámy, jak na vás Krabaret po prvním zhlédnutí nebo přečtení zapůsobil?
Tereza Hrabalová: Je to velice roztomilá a vtipná hra, ráda jsem se pobavila nad slovními hříčkami a také nad samotným příběhem hry. Jelikož roli přebírám po skvělé Kláře Vojtkové, tak jsem mohla vidět celou inscenaci jako divák. A rozhodně ji pro zpříjemnění večera doporučuji.

Kamila Zetelová:
Napoprvé dost rozmazaně - dostala jsem totiž jen pracovní záznam a až do přebírací zkoušky žila třeba v tom, že toho hlavního kraba hraje Zdeněk Trčálek. A bylo mi fakt divné, že den předtím říkal, že má v čase zkoušky představení kdesi v Broumově... (smích). A jinak je to takové trochu praštěné, ale hodně hravé, a jsou tam písničky a to já můžu, i když spíš jako divák než samotný aktér.

Jak těžké pro vás bylo převzetí rolí?
Tereza Hrabalová: Přebírací zkouška mě oficiálně čeká až 16. února, takže ještě nevím, jaké to bude. Ale už trochu Klárku znám a je velice hodná a trpělivá, a já se budu snažit, abych vše uměla přesně, nejen text, ale také aranžmá. Velice si toho vážím, že mohu přebrat zrovna tu její roli, protože mě opravdu bavila. Pokusím se do ní vložit aspoň zlomek toho, co dokázala Klárka.

Kamila Zetelová: Těžké to pro mě bylo v tom, že to byla vůbec první role, kterou jsem tady přebírala, takže jsem vůbec netušila, jak MOC musím být připravená, abych nové kolegy nezklamala a na zkoušce zbytečně nezdržovala. Na začátku zkoušky bych mohla nervozitu prodávat po vagonech... Bohužel jsem pak zjistila, že všechny další role, které přebírám, jsou daleko náročnější, takže jsem si to vlastně mohla dost užít (smích). Nejvíc mi pomohla Ažka Kynclová, která mě obětavě ve svém volném čase učila tanečky - a to i ráno po neplánovaném večírku, protože jsme si to předtím prostě domluvily!

Zkuste, prosím, pro diváky, kteří Frašku ještě neviděli, inscenaci co nejpřesněji charakterizovat.
Tereza Hrabalová:
Inscenace Fraška à la krab, může být pro diváky zajímavým kusem. Nejen kvůli scéně, která vtahuje do příjemného prostředí kabaretu, ale také do vztahu dvou mladých lidí, kteří mají zjevně jiný pohled na věc. Vše ještě zkomplikuje nekonečně fantaskní zvířecí svět krabů a jiných mořských potvůrek, který se spojuje s příběhem hlavních postav. Pro mě osobně vtipný, snový a milý kus.

Kamila Zetelová: Krabaret je hříčka plná slovního, ale i situačního humoru, korunovaná luxusní a až muzikálovou choreografií v závěru, takže milí diváci - PŘIJĎTE!!!