Herci se představili V žabím pyžamu

Slovácké divadlo uvedlo v sobotu ve světové premiéře divadelní adaptaci románu V žabím pyžamu amerického spisovatele Toma Robbinse. Novinku nastudoval se souborem režisér Jakub Maceček. „Tom Robbins je jeden z mých nejoblíbenějších autorů vůbec a doufám, že se divákům bude líbit, jako se líbí mně,“ říká režisér.

Jakub Maceček se do Slováckého divadla vrátil už poosmé. V minulosti na uherskohradišťské jeviště přivedl například úspěšnou Knihu o hřbitově, pohádkový muzikál Anička a bylinkové kouzlo nebo původní českou hru Villon F. (Na krk oprátku ti věší).

„Tom Robbins je velmi osobitý autor se specifickým humorem. V jeho hrách je patrná jistá pohádkovost a hravost, ale zároveň nejsou odtržené od reality,“ objasňuje dramaturg Vladimír Fekar.

O čem je V žabím pyžamu

Hlavní postavou příběhu, který se odehrává během velikonočních svátků v americkém Seattlu, je žena – burzovní makléřka, která zažije krach. Kniha je záznamem následujícího víkendu, jenž by měl být v hrůzném očekávání nejisté budoucnosti pro ženu peklem: všechno je ovšem jinak a v románu Toma Robbinse ji čeká gejzír bláznivých situací a osudových setkání.

Kdo hraje hlavní role

Režisér Maceček do hlavní role obsadil Pavlínu Hejcmanovou, která vidí hlavní myšlenku hry i jako návod pro diváky. „Kolize je důležitá pro růst člověka. I když se stane něco hrozného, může vás to navést na jinou cestu, kde vám může být líp.“ Vedle ní se diváci v sobotu poprvé těšili z hereckých výkonů Martina Vrtáčka, Ireny Vackové a dalších.

Hudbu k nejnovější inscenaci uherskohradišťské scény napsal Fillak, autorem scény je Miloslav Fekar, kostýmy navrhla Dana Haklová. Tento týden mohou diváci novinku vidět hned dvakrát.