Herci vstoupí do Zlatého draka

Už nám zbývají jen necelé dva týdny na dopilování první novinky letošního předplatného, tragikomedie současného německého dramatika Rolanda Schimmelpfenniga Zlatý drak, kterou režíruje ředitel divadla Michal Zetel.
I když si herci neodpočinuli ani během vánočních svátků, není to vůbec poznat. „Na zkoušení panuje velmi příjemná atmosféra, všichni jsou plní elánu a vtipu,“ usmívá se asistent dramaturgie Štěpán Goiš. „Herci to mají velmi obtížné, nejen že se musí naučit text, ale musí v tomto případě balancovat mezi několika rovinami herectví,“ prozrazuje...

„Ve hře je asi dvaadvacet postav, nás herců je pět. Já hraji dvě ženské postavy a tři mužské a snad i nějaký hmyz,“ vyjmenovává Zdeněk Trčálek a dodává: „To zkoušení mě baví, ač je tedy velice komplikované, ale ve výsledku by to mělo vypadat jednoduše. A v tom by měla být krása, ne?“
Pro diváky se navíc chystá velké překvapení. „Nemůžu vyzradit některá tajemství, ale můžu říct, že hra je to současná, herectví moderní - nejde o prožívání, ale množství střihů do různých poloh. Celý tvar by měl být svěží, svižný a voňavý,“ láká na novinku další z herců inscenace Pavel Hromádka.
Premiéru tragikomedie, která se točí okolo jednoho vytrženého zubu, chystáme na sobotu 16. ledna se začátkem v 19.00 hodin.