Jak to vidí diváci: dnes Josef Bazala

Dlouholetý starosta Starého Města a dnešní senátor Josef Bazala má předplatné do Slováckého divadla už deset let. „Přiznám se, že na přesnou dobu jsem se musel zeptat manželky,“ usmívá se. „Co ale vím jistě je to, že když nám to někdy do divadla časově nevychází, vždy nám nabídnou jiný termín, za což jsem vděčný,“ chválí zaměstnance uherskohradišťské scény.

Senátor Josef Bazala se těší na Romea a Julii

Se Slováckým divadlem má spojeny dvě velmi silné vzpomínky.

„První z nich je, že manželka mně a synovi koupila vstupenky na premiéru Rychlých šípů, protože kluk tehdy pořád ležel ve foglarovkách. Tak jsme si řekli, že to zkusíme. A aniž jsme to tušili, byli jsme tak u zrodu legendy, která i dnes po více než dvaceti letech baví diváky,“ svěřuje se senátor.

Druhým zážitkem pak byla inscenace Maryša, kterou v roce 2005 režíroval Igor Stránský. „Přiznávám, že mám rád klasické divadelní hry, a navíc si myslím, že právě klasiku u nás ve Slováckém skvěle umí. Takže mě za poslední dobu nadchla například Její pastorkyňa a teď už vyhlížím, kdy půjdeme na Romea a Julii.“

Herci nás obohacují svým temperamentem

Na Slováckém divadle Josef Bazala obdivuje, že umí víc než jen bavit. „Když si na první dobrou vybavím Královu řeč nebo Přelet nad kukaččím hnízdem – to jsou inscenace, ze kterých člověk odejde povznesen i poučen, a navíc unesen z výkonu herců. Protože ty tady máme prvotřídní. Jsou to i muzikanti, zpěváci. Jsou naši – tak je vnímám.  I když život divadelníků je náročný, jsou vždy přátelští,“ uzavírá Josef Bazala.