„Každá premiéra je pro mě svátek,“ říká lékařka Stanislava Hrňová

Uherskohradišťská lékařka Stanislava Hrňová je dlouholetou návštěvnicí Slováckého divadla. A nejen že se do nej chodí bavit, dokonce si i zahrála ve dvou inscenacích.

Stanislava Hrňová se těší na každou premiéru Slováckého divadla

„Nezapomenutelné vzpomínky mám na Slovácké divadlo z dob mojí aktivní spolupráce, a to při inscenaci Fidlovačka, kde jsem tancovala a zpívala v komparzu. Ještě více se mi vrylo do paměti účinkování v Ženském zákoně, ve kterém jsme s kamarádkami ze souboru zpívaly lidové písničky, které si zpívám dodnes, a vzpomínám na spoustu humorných situací, které se nám při účinkování přihodily. Bylo to krásné období mého studentského života,“ vzpomíná Stanislava Hrňová.

Posledních osm let využívá premiérové předplatné. „Každá premiéra je pro mě svátek. Nemůžu říct, že bych se při některé nudila nebo jsem nemohla vydržet do konce. Každá mi přinese nějaký zážitek. Jediný problém bývá, že jsme dost akční rodina, proto se nám občas termín premiéry potká s naší rodinnou aktivitou. Ale to jsme také vyřešili. Syn si zakoupil předplatné na pondělí po premiéře, tak si permanentky prohodíme,“ usmívá se předplatitelka.

Oblíbený žánr Stanislava Hrňová nemá, proto mezi inscenace, které se jí vryly do paměti, řadí jak dramata, tak komedie. „V poslední době mě velmi zaujaly inscenace Její pastorkyňa, Přelet nad kukaččím hnízdem nebo Autista. Velmi jsem se pobavila u inscenace Dva úplně nazí mužiÚča musí pryč a v neposlední řadě u Rychlých šípů, které jsem viděla asi čtyřikrát a pokaždé byly originální. Ráda u inscenace přemýšlím, povrchní komedie mě trochu nudí, ale to není případ inscenací Slováckého divadla,“ zdůrazňuje.

Na Slováckém divadle oceňuje přátelskou atmosféru, která je ze souboru cítit. „Je velmi vidět, že herci jsou kamarádi, že je baví hrát a umí se vzájemně pobavit. Jsou mezi nimi výborní moderátoři, zpěváci, tanečníci, vinaři – ať konzumenti či producenti –, sportovci, zkrátka mě baví,“ dodává Stanislava Hrňová.

Ta si už užila komedii Perfect Days a nyní se těší na Limonádového Joea a především muzikál Jesus Christ Superstar, jehož premiéru zhlédne 9. října.