Kdo ze slavných hrál v Romeovi a Julii?

Romeo a Julie je jedna ze světově nejhranějších divadelních her, a i díky tomu se v ní objevila spousta známých tváří. Které z nich to byly v Česku?

Jiří Hejcman,  Zdeněk Trčálek a Tomáš Šulaj už se těší na premiéru

Roli Julie v minulosti ztvárnily například Pavla Tomicová, Tereza Ramba, Lucie Vondráčková, v posledním nastudování Slováckého divadla v roce 2000 ji hrála Tereza Novotná. V aktuální inscenaci Slováckého divadla jí bude Petra Staňková.

Romea si zahráli Jan Tříska, Zdeněk Piškula, nebo také Pavel Liška. Před 20 lety to byla ve Slováckém divadle první velká role dnešního držitele Ceny Thálie Tomáše Šulaje, který tentokrát štafetu předal Pavlovi Šupinovi.

Kapuleta, otce Julie, vytvořili například Miroslav Donutil či Václav Postránecký, ve Slováckém divadle ho v roce 2000 hrál Jiří Juřina, tentokrát jej ztvární Pavel Hromádka.

Do chůvy se už převtělily Iva Janžurová, Jitka Smutná či manželka Karla Čapka Olga Scheinpflugová. Před 21 lety diváci obdivovali Jaroslavu Tihelkovou, tentokrát slavná postava čeká Irenu Vackovou.

V dalších rolích se diváci mohou těšit na Pavlínu Hejcmanovou, Zdeňka Trčálka, Tomáše Šulaje, Františka Maňáka, Jitku Hlaváčovou, Josefa Kubáníka, Jiřího Hejcmana, Pavla Majkuse a Martina Vrtáčka.