Pokrevní bratři dnes poprvé předstoupí před diváky

Týdny dřiny, potu a snažení jsou za námi... a teď už jsme jen zvědaví, jaké budou reakce diváků. Již dnes se prvních dočkáme. V 10h totiž startuje veřejná generální zkouška muzikálu Pokrevní bratři!
"Pokrevní bratři patří k nejslavnějším světovým muzikálům. Svědčí o tom například třetí příčka v žebříčku nejdéle uváděných muzikálových inscenaci ve West Endu nebo sedm nominací na cenu Tony na newyorské Broadwayi," vyjmenovává úspěchy titulu dramaturgyně divadla Iva Šulajová.

Těšit se může na příběh dvojčat, která jsou po porodu násilně rozdělena a ačkoliv vyrůstají v rozdílném prostředí, stále je k sobě něco přitahuje. "Muzikál má v sobě všechno, co má mít. Komické situace, nečekaní zvraty i dojetí. Všechno je navíc zabaleno do divácky atraktivní podívané," říká představitel jedné z titulních rolí David Vaculík...

Hvězdou představení je hostující herečka a zpěvačka Yvetta Blanarovičová. Ta vytvoří postavu matky nejen Davidu Vaculíkovi, ale i Tomáši Šulajovi. Držitelka muzikálové Thálie si hradišťský soubor velmi oblíbila. "Tomáš Šulaj i David Vaculík jsou vynikající herci, výborně zpívají, takže se v jejich společnosti cítím bezpečně. Baví mě se na ně i dívat z hlediště. Oba dva jsou to navíc vzorní tátové a zasloužili by si naklonovat, protože takových mužů je málo." Na adresu divadla pak dodala: "O Slováckém divadle jsem hodně slyšela, ale až teď na vlastní kůži zažívám, jak velcí profesionálové tady jsou. Všechny ty zprávy o mimořádně talentovaném souboru nelhaly."
V dalších rolích muzikálu Pokrevní bratři se diváci mohou těšit na Martina Vrtáčka, Jiřího Hejcmana, Annu Pospíchalovou, Terezu Hrabalovou, Zdeňka Trčálka, Irenu Vackovou a další. Kostýmy navrhla Jolana Schofield Izbická, scéna je dílem Jaroslava Milfajta.

Premiéra novinky proběhne ve Slováckém divadle v sobotu 14. listopadu, o dva dny později pak publikum čeká druhá premiéra. Zájem diváků je obrovský. Do konce roku je téměř vyprodáno. Z velké většiny je vyprodaná už i mimořádná lednová repríza. Brzy proto přidáme i další, únorový termín.