Režisér Pokrevních bratrů každou sobotu ve Star Dance

Jaké to je, když hvězdy tančí? V tuto chvíli o tom nejvíc ví asi režisér Radek Balaš. Právě on je totiž jedním z porotců úspěšné soutěže Star Dance, jejíž další ročník začala před dvěma týdny vysílat Česká televize. Není to vůbec snadné, protože než usedne do porotcovského křesla, musí se vrátit z Hradiště, kde připravuje muzikál Pokrevní bratři

“Je to tak. V pátek večer skončí zkouška, pan režisér nasedne do auta a uhání do Prahy, kde jej v sobotu čeká přímý přenost v České televizi. Jakmile je po něm, myslím po tom přenosu, zase sedá do auta, aby byl včas na zkouškách Pokrevních bratrů v Hradišti,” říká herec a mluvčí divadla Josef Kubáník a připomíná, že Radek Balaš patří k naší muzikálové špičce. “Pan režisér přesně ví, co muzikálový žánr vyžaduje a je v něm nepřekonatelný. Ne nadarmo se jeho Donaha! hraje přes deset let a je nejdéle uváděným Donaha! v republice a ne nadarmo byl oslovený, aby se stal porotcem Star Dance,” dodává Josef Kubáník.

Divadelníci věří, že stejně úspěšným bude i muzikál Pokrevní bratři. Do jejich premiéry zbývá necelých čtrnáct dnů a v divadle se o ničem jiném nemluví. Po náročných zkouškách, které musí trojice hlavních představitelů Tomáš Šulaj, David Vaculík a Yvetta Blanarovičová každý den několik hodin podstupovat, mnozí věří, že by obstáli i ve zmiňovaném Star Dance.