„Scéna Tří sester je topmodelka krásná ze všech stran,“ napsal šéf výroby Evě Jiřikovské

U inscenace Jak jsme se dostali až sem se úkolu vytvořit scénu a kostýmy ujala Eva Jiřikovská a nebyla to náhoda. Právě ona stála u zrodu jedinečné výtvarné podoby Tří sester a právě její scénu využijí divadelníci i nyní. Jen ji celou otočí tak, aby diváci viděli to, co se může dít v zákulisí.

Divadelníci využili scénu ze Tří sester i nyní

„Bylo to pro mě tentokrát jednodušší snad jen v tom, že už jsme věděli, že tu scénu budeme chtít znovu použít. Nápad na inscenaci, která by na Tři sestry navazovala, totiž Michal Zetel nosil v hlavě už tehdy, když se ještě Tři sestry hrály,“ prozrazuje respektovaná výtvarnice.

„Navíc šéf výroby Slováckého divadla Honza Šuškleb mi napsal, že jenom ty nejlepší topmodelky vypadají úžasně zezadu i zepředu a že taková přesně naše scéna je. Proto jsem ráda, že si tuto dekoraci užijí diváci i z té architektonické strany, která je čistší až sochařská, stejně jako si vychutnají fiktivní situace, které se mohou odehrávat v zákulisí při představení,“ usmívá se Eva Jiřikovská.

Uznávaná výtvarnice a hradišťská rodačka svou bohatou kariéru začínala ve Slováckém divadle a nedávno byla za svou práci na inscenaci Opilí oceněna nejužší nominací na Ceny divadelní kritiky. A do Uherského Hradiště se vždycky ráda vrací. „Jsem šťastná, že jsem zase doma ve Slováckém divadle, je mi tu úžasně,“ uzavírá Eva Jiřikovská.

Světová premiéra inscenace Jak jsme se dostali až sem režiséra Michala Zetela proběhne už zítra, v sobotu 6. dubna ve Slováckém divadle. Dramaturgie se ujal Jakub Molnár, hudbu vytvořili Vojtěch Dlask a Adrian Saraqi, scénu a kostýmy Eva Jiřikovská.

Vstupenky na premiéru a tři dubnové reprízy jsou už nyní k dispozici na webu a v pokladně Slováckého divadla.

Kompletní informace k premiéře najdou zájemci na webu Dobrý den s Kurýrem.