Začínáme! Nájemníci dnes odstartují novou sezónu

Slavnostním zahájením a oblíbenou komedií režiséra Zdeňka Duška Nájemníci dnes oficiálně odstartuje ve Slováckém divadle nová sezóna 2017/2018.  Ta je v pořadí už dvaasedmdesátá.

"Stát před diváky na začátku sezóny je pro mě rok od roku větším a větším závazkem. Loni jsem slíbil inscenace, o kterých se bude mluvit po celé republice, a budou Uherské Hradiště reprezentovat na těch nejlepších festivalech a podařilo se nám to. K tomu naše divadlo navštívil rekordní počet diváků, odehráli jsme nejvíc představení v posledních letech. Letos si mohu přát jediné - ať to za pomoci celého týmu mých výtečných kolegů trvá," říká k zahájení nové sezóny ředitel divadla Michal Zetel.

"Prvním titulem, který dnes slavnostně odstartuje novou sezónu před diváky, bude úspěšná komedie režiséra Zdeňka Duška Nájemníci, a představíme i jeden velký projekt, na němž jsme pracovali několik měsíců," naznačuje průběh dnešního večera Michal Zetel.

Nájemníci jsou na repertoáru Slováckého divadla už od roku 2013. Hru napsal Michael Cooney, syn proslulého komediografa Raye Cooneyho, jehož komedii 1+2=6 (Jeden a dvě je šest) má Slovácké divadlo úspěšně na svém repertoáru již od roku 2007. "Čistá fraška to není, spousta situací na začátku hry vzniká v civilní, psychologické rovině, ale tato rovina postupně hypertrofuje do jakési urputné mechaničnosti, do velkého gesta, takže se z toho stává takřka alegorie, jak může dopadnout člověk, který podvádí a přitom má svědomí," uvedl režisér Nájemníků Zdeněk Dušek.

V inscenaci, která v květnu oslavila už osmdesátou reprízu, excelují Jiří Hejcman, Tereza Novotná, Zdeněk Trčálek, David Vaculík, Pavel Hromádka, Josef Kubáník a další. Představení začíná v 19 hodin.