Leden 2019

Přijedou Bratři Ebenové!

Ve Slováckém divadle vystoupí Bratři Ebenové! Známé hudební seskupení tří bratří Marka, Kryštofa a Davida Ebenových a dalších předních českých hudebníků zavítá do Uherského Hradiště ve středu 29. května! Více informací naleznete a vstupenky můžete zakoupit už nyní přímo zde.

Publikum odměnilo "dva naháče" nadšeným potleskem

Nadšeným potleskem odměnilo v sobotu publikum novinku režiséra Lukáše Kopeckého, bravurní komedii Dva úplně nazí muži. Zaplněný sál sdílel s herci Tomášem Šulajem, Pavlem Šupinou, Klárou Vojtkovou a Petrou Staňkovou hodinu a půl smíchu a dobré nálady a inscenace má šanci stát se jedním z oblíbených kusů letošní sezóny. Hra současného francouzského dramatika Sébastiena Thiéryho je prvním titulem roku 2019 a odstartovala nové předplatné, které se letos ponese v duchu sloganu "Přijďte na kus!"

FOTOGALERIE: Jak to vypadá v zákulisí před premiérou komedie Dva úplně nazí muži?

Už zítra uvedeme v premiéře brilantní komedii současného francouzského dramatika a herce Sébastiena Thiéryho Dva úplně nazí muži! V inscenaci režiséra Lukáše Kopeckého se můžete těšit na Tomáše Šulaje, Pavla Šupinu, Kláru Vojtkovou a Petru Staňkovou! Jak to vypadá před premiérou v zákulisí, se podívejte ve fotoreportáži Marka Malůška zde.

Dva úplně nazí muži Tomáš Šulaj a Pavel Šupina: "Doufáme, že nebude nic vidět"

Už v sobotu se na jevišti potkají herci Tomáš Šulaj a Pavel Šupina jako Dva úplně nazí muži, a bude to jízda. Spoře oděni potěší oko každé dámy a pánům i dámám bezesporu polechtají bránice. Společnost jim budou dělat dvě skvělé herečky, Petra Staňková a Klára Vojtková. Režie brilantní komedie francouzského autora Sébastiena Thiéryho se ujal Lukáš Kopecký

Vychází nový divadelní Časopis!

První číslo divadelního dvouměsíčníku Časopis v roce 2019 vychází právě dnes jako příloha Slováckého deníku! "V osmém čísle se věnujeme především chystaným novinkám Dva úplně nazí muži a Kosmické jaro. Čtenáři se mohou těšit i na informace k nové pohádce režiséra Michala Skočovského Bílá velryba, rozhovor s hercem Martinem Hudecem nebo dámskou krejčovou Slováckého divadla Pavlínou Kočvarovou a další zajímavé materiály," uvedla šéfredaktorka Blanka Šmejdovcová. Časopis bude zdarma k dispozici přímo v divadle!

Pardál s Carmen Mayerovou

Vážení diváci, před Vánocemi nás navždy opustila velká osobnost českého divadla a filmu Jana Štěpánková. Vrchol své herecké kariéry spojila s pražským Divadlem Ungelt, které jako host zavítá v letošním roce, jak jsme vás již informovali, čtyřikrát i do Slováckého divadla. První plánovaná inscenace Pardál se uskuteční v neděli 27. ledna a dovolte, abychom vás informovali, že Janu Štěpánkovou nahradí v roli Marion Liebherrové Carmen Mayerová

Na kus řeči s Pavlem Šupinou poprvé už příští pátek!

V roce 2019 jsme pro vás připravili nový besední pořad v Kafe Uprostřed v Uherském Hradišti, který nese název Na kus řeči s Pavlem Šupinou o novém kusuPořad, který proběhne formou besedy, se bude konat vždy v pátek před premiérou nové inscenace. Poprvé se akce uskuteční v pátek 11. ledna k první premiéře letošního roku Dva úplně nazí muži! Beseda je zdarma a kapacita je omezená!

Režisér Lukáš Kopecký: "Herci mě inspirují"

Režisér Lukáš Kopecký letos poprvé přichází do Slováckého divadla, aby divákům představil brilantní komedii francouzského autora Sébastiena Thiéryho Dva úplně nazí muži. Diváci se mohou těšit na herecký koncert nováčka souboru Pavla Šupiny, Tomáše Šulaje, Kláry Vojtkové a Petry Staňkové. Inscenace bude první titulem předplatného na rok 2019 se sloganem „Přijďte na kus.“ Premiéra se uskuteční v sobotu 12. ledna.

Rok 2019 bude patřit novým i osvědčeným režisérským tvářím

Slovácké divadlo je známé i tím, že si pečlivě vybírá, s jakými režisérskými osobnostmi spolupracuje. A pokud se režisér osvědčí, spolupráce se stává pravidelnou, a i diváci už tak vědí, co od konkrétního jména mohou očekávat. Pravidelně se tak na uherskohradišťskou scénu vrací například režisér Zdeněk Dušek, Zoja Mikotová nebo bývalý ředitel divadla Igor Stránský. V letošním roce se divadlo rozhodlo trochu zariskovat a ke spolupráci oslovilo hned několik nových a v Uherském Hradišti neokoukaných tváří.