Březen 2019

Premiéra Lesa: Inscenace zaujme působivou hudbou i hereckými výkony

Úspěšnou premiéru si v sobotu 23. března odbyla komedie Les. V pátek před slavnostním večerem herci opět debatovali s diváky na další, v pořadí už třetí, besedě Na kus řeči moderované hercem Pavlem ŠupinouKafe Uprostřed v Uherském Hradišti, kde členové ansámblu ocenili především přístup režiséra Romana Groszmanna.

Divadlo odtajnilo obsazení Chicaga: Hlavní role půvabných vražedkyň ztvární Hejcmanová a Hrabalová

Dlouho očekávaná událost ve Slováckém divadle – americký jazzový muzikál Chicago už zná své protagonisty! Roli Velmy Kellyové, kterou na stříbrném plátně v nejznámější šesti Oscary oceněné filmové verzi Roba Marshalla z roku 2003 ztvárnila Catherine Zeta-Jonesová, si zahraje Pavlína Hejcmanová, a Roxie Hartovou, známou z filmu v podání Renée Zellweger, ztvární Tereza Hrabalová. Právníka Billyho Flynna, kterého hrál bravurně Richard Gere, si "střihne" letošní vítěz divácké ankety Slovácký Oskar a zkušený muzikálový herec a držitel Ceny Thálie v tomto oboru za muzikál Donaha! Tomáš Šulaj.

Březen ve znamení oslav divadla: Přečtěte si Poselství ke Světovému dni divadla 2019

Světový den divadla připadá každoročně na 27. března a slaví se od roku 1962. V současné době se v jednom týdnu propojuje společně se Světovým dnem divadla pro děti a mládež (20. března) a Světovým dnem loutkářství (21. března). "Slovácké divadlo se letos připojí ke Světovému dni divadla pro děti a mládež, kdy na oslavu tohoto svátku uvádíme v neděli 24. března pohádku Tatínek 002 v podání pražského Divadla LokVar. Ve středu 27. března nehrajeme, ale už zítra uvedeme v premiéře komedii Les v režii Romana Groszmanna, kterou budeme ještě v březnu několikrát reprízovat," upřesnila manažerka divadla Jitka Honsová. Vstupenky na všechna představení jsou k dispozici v pokladně Slováckého divadla nebo online přímo zde.

AUDIO: Herečka Tereza Hrabalová hostem Českého rozhlasu

Herečka Tereza Hrabalová byla v úterý 19. března hostem pořadu Rendez-vous Českého rozhlasu Zlín. S moderátorem a hercem Pavlem Vackem si povídala o připravované novince Les v režii Romana Groszmanna, kde ztvární postavu Axjuši. Tereza Hrabalová vystudovala brněnskou konzervatoř, působila v divadlech Malá scéna Zlín a Národní divadlo Brno. V angažmá Slováckého divadla je od roku 2015. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde

Dramaturgyně Iva Šulajová o novince Les: "O oblibě hry svědčí její dlouhá inscenační tradice"

"V hořké komedii Les (1871), která podle Jana Nerudy "svléká lid do naha a nedává pravdě ani fíkového listu na tělo", otevřel významný ruský dramatik – ve své době nebývale dokumentárně – bolavá místa soudobé ruské společnosti i s kůží. Skrze příběh pokrytecké statkářky prodávající po kouskách les kolem svého panství "vysadil" autor les, či spíše neproniknutelnou houštinu, lidských vztahů rostoucích ve společnosti založené pouze na "hraní rolí", přetvářce a falši," říká dramaturgyně Iva Šulajová. Více v následujícím rozhovoru a v Časopise Slováckého divadla!

"Gurmyžská má vlastnosti, které nejde omluvit," říká o své nové postavě v komedii Les herečka Monika Horká

sobotu 23. března vstoupí na jeviště Slováckého divadla už potřetí v jeho historii klasická ruská komedie Les. Hru napsal Alexandr Nikolajevič Ostrovskij v roce 1871 a se souborem ji tentokrát nastudoval režisér Roman Groszmann. Hlavní roli bohaté statkářky a vdovy Raisy Pavlovny Gurmyžské ztvární herečka Monika Horká.

S Pavlem Šupinou opět Na kus řeči už tento pátek!

Už tuto sobotu 23. března nás čeká premiéra komedie Les a už tento pátek nás čeká další Na kus řeči s Pavlem Šupinou a jeho hereckými kolegy. Opět se dozvíte, jak jsme novinku připravovali, co se dělo v zákulisí, ale také to, na co nesmíte zapomenout, když máte před sebou půlhodinovou scénu plnou improvizace. V pátek 22. března od 19 hodin v Kafe Uprostřed v Uherském Hradišti. Kvůli velkému zájmu doporučujeme i tentokrát rezervaci.

Premiéra komedie Les: "Oslovujeme se pane Werichu a pane Voskovče," říkají Josef Kubáník a Jiří Hejcman

Už tuto sobotu 23. března vstoupí na jeviště Slováckého divadla už potřetí v jeho historii komedie ruského autora Alexandra Nikolajeviče Ostrovského Les. Hru z roku 1871 se souborem nastudoval režisér Roman Groszmann. Postavy oblastních herců Šťastlivce a Nešťastlivce, které si při posledním uvedení v roce 1970 zahráli Lubomír Vraspír a Jaroslav Kyncl, ztvární Josef Kubáník a Jiří Hejcman.

Michal Zetel: "Chicago na Broadwayi je mimořádný zážitek"

Ředitel Slováckého divadla Michal Zetel se spolu s korepetitorem a držitelem letošní Ceny komediantů Josefem Fojtou vypravili na začátku března za oceán do New Yorku na muzikál Chicago. Důvodem výpravy do Ameriky byla příprava na domácí uvedení slavného muzikálového kusu, který bude mít premiéru v červnu a se souborem jej nastuduje režisérka Linda Keprtová. Jak výprava do USA dopadla, čtěte v následujícím rozhovoru.

Premiéra komedie Les už příští sobotu!

Už příští sobotu 23. března bude mít premiéru klasická ruská komedie Les Alexandra Nikolajeviče Ostrovského. Režie se ujal Roman Groszmann. Slovácké divadlo uvede hru v novém překladu Aleny Morávkové. Výpravu vytvořil Michal Hejmovský a hudbu složil Richard Mlynář. Z hereckého souboru se můžete těšit na Moniku Horkou v hlavní roli bohaté statkářky Gurmyžské, Terezu Hrabalovou, Štěpána Goiše, Vladimíra Doskočila, Zdeňka Trčálka nebo Josefa Kubáníka a Jiřího Hejcmana, kteří ztvární oblastní herce Šťastlivce a Nešťastlivce, a další. Příští týden přineseme rozhovory s hlavními protagonisty!

Stránky