Říjen 2020

„Nikdy jsem nelitoval,“ říká o 50 letech ve Slováckém divadle Igor Stránský

Přišel jako mladičký herec po škole a poté se z něj stal zkušený režisér a principál. Letos je to 51 let, co Igor Stránský spojil svůj život se Slováckým divadlem. Na půlstoletí s uherskohradišťskou scénou vzpomínal při slavnostním večeru v sobotu 10. října při oslavě 75 let Slováckého divadla.

Herec, režisér, principál. Igor Stránský spojil svůj život se Slováckým divadlem

Kytary pro Ježíše

Máte doma starou, nefunkční kytaru? Věnujte ji Slováckému divadlu. I když mají divadla v současné době pauzu, scénografka Eva Jiřikovská stále pracuje na přípravě muzikálu Jesus Christ Superstar. A o pomoc prosí i diváky a příznivce uherskohradišťské scény.

Sám si napíšu, sám si zahraju. Robert Bellan zaskakoval v Šípech téměř za všechny

Když onemocní herec nebo z nějakých závažných důvodů nemůže hrát, hledá se za něj, často velmi narychlo, takzvaný záskok. Tedy někdo, kdo by roli mohl odehrát místo něj. V případě Rychlých šípů byla první volba záskoku vždy jasná – vždyť kdo by mohl znát všechny role lépe než autor a režisér inscenace?

Robert Bellan: Všechno se mění, jen Rychlé šípy zůstávají

Právě dnes je to přesně 20 let, kdy měly na Malé scéně Slováckého divadla premiéru Rychlé šípy, komedie, která se zapsala do dějin. Kromě jiného tím, že jako jedna z mála inscenací v České republice překročila hranici 500 repríz. „V koutku duše jsem si myslel na patnáct,“ říká v rozhovoru autor a režisér Robert Bellan.

Stránky