Duben 2024

Slavil se úspěch Zdeňka Trčálka. „Před debatou jsem si dal dvě štamprle,“ přiznává komediální herec roku

V divadlo bylo před pár dny rušno. Herci společně s diváky oslavili lednový úspěch Zdeňka Trčálka, který na Grand Festivalu smíchu v Pardubicích získal cenu za nejlepší mužský komediální výkon roku za roli Adama Fojtíka v romantické komedii Třináctkrát za svědka. Divadlo na úspěch okamžitě zareagovalo, přidalo další představení a připravilo i další program.

Debata po představení byla veselá

„V mezních situacích se každý změní v dravce,“ říká Igor Stránský

Hostina dravců byla poprvé uvedena v roce 2010 na pařížské scéně Theatre Michelle a zaznamenala okamžitý úspěch u kritiky i diváků. Je ověnčena třemi nejvyššími francouzskými divadelními cenami Moliére a dodnes se dočkala okolo šesti set repríz. Slovácké divadlo bude teprve páté, které už v sobotu napínavé drama uvede v České republice.

Hostina dravců je 99. režií Igora Stránského

Prezident Petr Pavel navštívil Hradiště, diváci mu tleskali ve stoje

Desítky lidí postávajících u divadla, téměř dvacítka černých limuzín, ochranka se psy a tým nejbližších spolupracovníků - tak vypadala minulá středa krátce před půl pátou u Slováckého divadla. Všichni očekávali příjezd hlavy státu. Petr Pavel si totiž vybral uherskohradišťskou scénu, aby tam debatoval s občany. „Zajímá mě, co lidi na Slovácku těší i trápí,“ řekl chvíli před začátkem očekávané debaty.

Prezident Petr Pavel při debatě ve Slováckém divadle

„Ahoj, Huml,“ pozdravil Václav Havel Igora Stránského před 32 lety

Petr Pavel není prvním prezidentem, který zavítal do Slováckého divadla. 27. března 1992 přijel na Uherskohradišťsko tehdejší československý prezident a dramatik Václav Havel. I když program jeho dvoudenní návštěvy regionu byl nesmírně nabitý, našel si čas na setkání se členy souboru Slováckého divadla a jeho tehdejším ředitelem Igorem Stránským.

Václav Havel navštívil Slovácké divadlo před 32 lety

„V divadle si odpočinu,“ řekl při minulé návštěvě Petr Pavel

Právě dnes přijede do Slováckého divadla prezident České republiky Petr Pavel, aby od 16.30 debatoval s občany. Není to ale jeho první návštěva. Uherské Hradiště bylo posledním místem, kde se Petr Pavel zastavil při své prezidentské kampani na podzim 2022. Prohlédl si město, setkal se se svým příznivci a pak se procházkou přes obě náměstí vydal do Slováckého divadla.

Petr Pavel na minulé návštěvě Uherského Hradiště

Stránky