Duben 2024

Emeritní ředitel chystá Hostinu dravců. „Někdy je to boj, ale Igor Stránský to má rád,“ směje se Pavel Hromádka

Poslední dubnovou sobotu čeká Slovácké divadlo další premiéra. Tentokrát se mohou diváci těšit na napínavý příběh s prvky černého humoru Hostina dravců. Režie se ujal emeritní ředitel slovácké scény Igor Stránský, který se k režii na své domovské scéně vrátil po několikaleté pauze.

Pavel Hromádka opět spolupracuje s Igorem Stránským

„Děti nás potěšily zápalem,“ říká k hravým sobotám Terezie Čermáková

Slovácké divadlo nezůstává se svými aktivitami jen v divadelní budově, ale přichází s nápady, které vyvolávají velké nadšení. Důkazem je divadelní lektorka Terezie Čermáková a její herecký parťák Jakub Zelinka, kteří mají za sebou první ze čtyř hravých sobot s dětmi, kdy jim v polovině března na Malé scéně představovali svět divadla. A jak to vypadá, trefili se do černého. Už za pár dnů tak proběhne další setkání.

Na děti čekají ještě tři hravé soboty

Do Slováckého divadla přijede Dagmar Pecková. „Jsou tam milí lidi, těším se na ně,“ vzkazuje

Už v červnu přivítá Josef Kubáník při živém natáčení svého rozhlasového pořadu Na pohovce Jožky Kubáníka ve Slováckém divadle dalšího vzácného hosta. Na jeho rozhlasovou pohovku, kterou opět natočí Český rozhlas Zlín, usedne spolu s herečkou Jitkou Hlaváčovou i celosvětově proslulá operní pěvkyně Dagmar Pecková. Zájem je tak velký, že divadelníci po prvním vyprodaném představení okamžitě přidali další.

Dagmar Pecková přijala pozvání do Slováckého divadla

„Scéna Tří sester je topmodelka krásná ze všech stran,“ napsal šéf výroby Evě Jiřikovské

U inscenace Jak jsme se dostali až sem se úkolu vytvořit scénu a kostýmy ujala Eva Jiřikovská a nebyla to náhoda. Právě ona stála u zrodu jedinečné výtvarné podoby Tří sester a právě její scénu využijí divadelníci i nyní. Jen ji celou otočí tak, aby diváci viděli to, co se může dít v zákulisí.

Divadelníci využili scénu ze Tří sester i nyní

„Návrat do Slováckého divadla? Jako by žádná pauza nebyla,“ říká režisér Michal Zetel

Michal Zetel byl pět let ředitelem Slováckého divadla a coby režisér tam nazkoušel několik nezapomenutelných inscenací, například Autista, Její pastorkyňa nebo Úča musí pryč!. Slovácké divadlo a jeho soubor tedy zná velmi dobře a návrat s inscenací Jak jsme se dostali až sem pro něj byl dle jeho slov přímo neuvěřitelný.

Michal Zetel je ve Slováckém divadle jako doma