Čtyři otázky pro Davida Vaculíka, který v Pokrevních bratrech ztvární jednu z hlavních rolí

Jindra Hojer v Rychlých šípech, Ethan Girard z Donaha!, Gavin Brown z 1+2=6 (Jeden a dvě je šest), Mr. Jenkins z Nájemníků a staronově Edward Lyons v Pokrevních bratrech. Tak to je náš David Vaculík!
Přečtěte si, jak se těší na znovuuvedení Pokrevních bratrů ve Slováckém divadle a taky na svou novou "mámu" Yvettu  Blanarovičovou...

Davide, co vám proběhlo hlavou, když jste se dozvěděl, že se budou znovu hrát Pokrevní bratři?
Říkal jsem si: „To je paráda. No jo, ale co když nebudu hrát Eddieho? To bych asi nepřežil. No jo, ale co když ho hrát budu, nebude to trapné hrát ve 37 letech osmiletého?“ (smích) Zkrátka obrovská hromada otázek.

V čem to pro vás bude jiné?
Abych byl upřímný, tak vůbec nevím. Jsme starší, zkušenější, to by mohla být výhoda, anebo možná taky ne. Myslím si, že po profesní, muzikálové stránce to bude kvalitnější nastudování než to z roku 2001, máme živou kapelu, velmi dobrou a přísnou choreografku. Všechno nám hraje do karet.

Co byste chtěl, aby zůstalo z prvního nastudování?
Moc bych si přál, aby z původního nastudování zůstalo nadšení, nasazení a ta nádherná atmosféra během zkoušení.

Jak se těšíte na spolupráci s Yvettou Blanarovičovou?
Těším se, to je jasné. Je to profesionálka, určitě bude perfektně připravená. A řečeno fotbalovou terminologií: musíme ji co nejrychleji zapracovat do sestavy. Ale musím ještě podotknout, že mojí mámou z Pokrevních bratrů už navždy zůstane Jaruška Tihelková, která ji hrála poprvé. Samozřejmě se vší úctou k paní Blanarovičové.

 

Zdroj: Dobrý den s Kurýrem