Kdo se také podílí na Zlatém drakovi

Už v pátek se na veřejné generální zkoušce představí prvním divákům Zlatý drak, tedy inscenace režiséra Michala Zetela a jeho spolupracovníků. Diváci tak nebudou obdivovat jen silný příběh a herecké výkony, ale také originální výpravu a hudbu. Kdo jsou jejich autoři?...

Jitka Fleislebr, výtvarnice:
Narodila se v roce 1986 ve Zlíně. V roce 2006 absolvovala na Střední odborné škole oděvní – obor návrhář a modelář oděvů. Poté studovala malbu na Zlínské soukromé vyšší odborné škole a následně design obuvi na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Absolvovala roční stáž v polské Lodži a poté nastoupila na scénografii na JAMU. Od roku 2006 navrhovala kostýmy pro několik studentských filmů a od roku 2012 se začala věnovat výpravám pro česká divadla. Ve Slováckém divadle vytvořila výpravu k inscenaci Autista – Moje zatracené nervy!

Vojtěch Dlask, autor hudby:
Narodil se v roce 1979 v Mladé Boleslavi, ale vyrůstal v Praze, kde vystudoval gymnázium. Poté byl přijat na HAMU, odkud odešel na brněnskou JAMU kde studoval kompozici. Absolvoval stáže ve Vilniusu a v Estonsku. V současné době se věnuje hudební dramaturgii a tvorbě pro divadlo. Se Slováckým divadlem nespolupracuje poprvé – podílel se na hudebním nastudování komedie Sám na dva šéfy. V současné době také tvoří hudbu k připravované inscenaci Táta.

David Strnad, pohybová spolupráce:
Kladenský rodák, absolvent Střední průmyslové školy a Vysoké školy báňské v Ostravě. Působil především v Bratislavě jako tanečník a choreograf. Od roku 2004 je pedagogem na brněnské JAMU a ve stejném roce založil Taneční divadlo MAXIMVS, které je zaměřené na moderní tanec. Ve Slováckém divadlo vytvořil v roce 2009 choreografii k muzikálu Carmen.