Březen 2024

Do Slováckého divadla míří dobrodružný příběh pro děti

Mohl by být někdo takový blázen, aby chtěl dobýt severní pól v horkovzdušném balonu? Navíc k sobě měl jen další dva parťáky a kopu odhodlání – a to všechno na konci 19. století? Přesně o takové výpravě za hranici lidských možností vypráví inscenace Divadla Drak z Hradce Králové s názvem Expedice: Má láska!, kterou mají možnost v nedělí 7. dubna vidět i diváci ve Slováckém divadle.

Fascinující příběh prožijí i diváci Slováckého divadla

Běh pro Paměť národa podporují i herci

Běžet za všechny, kteří se nevzdali. Připomenout si ty, kteří bojovali proti totalitám v minulosti, i ty, kteří za svobodu bojují dnes. To je myšlenka Běhu pro Paměť národa, který se v květnu uskuteční po celé republice. V Uherském Hradišti se jeho pořádání ujal spolek Mysli Jinak a bude se konat se v sobotu 11. května se startem ve Smetanových sadech. Budou připraveny tratě pro trénované běžce, ale i symbolická krátká trasa pro rodiny s dětmi.

Tereza Novotná v cíli Běhu pro Paměť národa

Limonádový Joe baví diváky i herce. „Diváci jsou rádi, když se něco nepovede,“ prozrazuje Pavlína Hejcmanová

Při noci divadel odehraje Slovácké divadlo inscenaci Limonádový Joe. Parodie o vždy kladném cesťákovi s limonádou měla na prknech Slováckého divadla premiéru téměř před dvěma lety, 18. června 2022, a neustále se těší obrovské divácké přízni. Na noc divadel připadne už jeho 34. repríza.

Pavlína Hejcmanová jako uhrančivá Tornádo Lou

Stránky