Listopad 2022

Divadlo představilo esa příštího roku: nové komedie i osvědčená klasika

Bylo to dlouho skrývané a ještě déle připravované tajemství. V sobotu 19. listopadu při Noci divadel je ale konečně slovácká scéna - za přítomnosti ministra kultury Martina Baxy - odtajnila. Předplatné na rok 2023. Pro své diváky namíchala koktejl, ve kterém nechybí žádné emoce: humor, vtip, napětí ani dojetí. „Po covidu jsme zpátky v plné síle,“ radují se divadelníci.

Slovácké divadlo představilo Předplatné 2023

„Zahrajeme na přání,“ vzkazují Burčáci

Slovácké divadlo si pro návštěvníky zítřejší Noci divadel připravilo bohatý program. Po skončení derniéry Její pastorkyně a představení předplatného bude ve foyer připraveno občerstvení a diváci budou mít možnost zakoupit dárkové předměty s tematikou Slováckého divadla, jako jsou čokolády, motýlky nebo káva. Nebude chybět ani cimbálová muzika Burčáci.

Burčáci se do Slováckého divadla vrací rádi

Jediný muž na place Vosy? Režisér

Pro režiséra Lukáše Kopeckého je zkoušení Vosy, která má v neděli českou premiéru, výjimečné z několika důvodů. Jednak poprvé režíruje na Malé scéně, navíc ve velmi úzkém, a taky čistě ženském kolektivu. Kromě hereček a dramaturgyně patří do inscenačního týmu ještě výtvarnice Veronika Watzková a inspicientka Jitka Janečková. I překladu se ujala žena, a to Barbora Hančilová.

Lukáš Kopecký připravuje thriller Vosa

Stránky