Říjen 2021

Komedie 1+2=6 po téměř 15 letech končí. Rozloučí se na Silvestra

Téměř patnáct let na scéně, bezmála 140 repríz a cena Komedie diváků Grand Festivalu smíchu v Pardubicích. To je jen krátký výčet, za kterým stojí jedna z nejúspěšnějších komedií v historii Slováckého divadla, 1+2=6 režiséra Roberta Bellana. Na uherskohradišťské scéně už ji ale čekají poslední dvě reprízy.

Josef Kubáník a Zdeněk Trčálek září v komedii 1+2=6

Kamil Střihavka: Musí existovat nějaké vrcholy a mety, Jesus mezi ně patří

Celé čtvrtstoletí patřila do jeho života postava Ježíše Nazaretského v rockové opeře Jesus Christ Superstar, ať už v divadle Spirála, nebo v Hudebním divadle Karlín. Kamil Střihavka svým interpretačním výkonem okouzlil i autora hudby Andrew Lloyd Webbera. Rozhovor s ním vznikl před premiérou legendárního muzikálu ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti, která se uskutečnila v sobotu 9. října.

Kamil Střihavka se chystá na Jesuse do Slováckého divadla

Dodo Gombár: Těžké zkoušení nutí herce sahat hloub a růst

Když se rozhodl inscenovat ve Slováckém divadle mimořádně náročný muzikál Jesus Christ Superstar, dle svých vlastních slov se spolu s týmem pouštěl do divadelní osmitisícovky. I přes komplikovanou situaci však režisér Dodo Gombár dotáhl svůj nelehký úkol k cíli. „Jsou to tvořivé zážitky, se kterými se zákonitě roste,“ říká o slavné rockové opeře ve Slováckém divadle.

Režisér rockové opery Jesus Christ Superstar Dodo Gombár

Ježíš Kamil Střihavka a Jidáš Dan Bárta vzkazují: Zlomte vaz!

První české uvedení rockové opery Jesus Christ Superstar v 90. letech v divadle Spirála se stalo událostí, která dodnes rezonuje uměleckým světem. Obrovský podíl na tom mají i představitelé Ježíše a Jidáše Kamil Střihavka a Dan Bárta. Při příležitosti zítřejší premiéry legendární rockové opery ve Slováckém divadle poslali kolegům do Uherského Hradiště vzkazy a pozdravy.

Kamil Střihavka by rád slováckého Jesuse viděl

Stránky