Prosinec 2018

Pavel Šupina bude uvádět nový pořad Na kus řeči

Už na začátku ledna vám představíme nový projekt Na kus řeči! V besedním pořadu, který se bude konat vždy v pátek před premiérou v kavárně Kafe Uprostřed v Uherském Hradišti, budeme přibližovat, jak vznikala inscenace, která bude mít premiéru. Moderátorem je herec Pavel Šupina - ten si pokaždé pozve hosty, herce, režiséra, výtvarníka, skladatele a bude se ptát. Vstup je volný. Startujeme v pátek 11. ledna 2019 před premiérou komedie Dva úplně nazí muži! Začátek akce je v 19 hodin.

Vánoce ve Slováckém divadle budou pohádkové

Slovácké divadlo uvede v období vánočních svátků dvě kouzelné pohádky. Nejmenší diváci se mohou 26. prosince s rodiči vypravit na nový pohádkový muzikál Anička a bylinkové kouzlo v režii Jakuba Macečka, na který zbývají poslední vstupenky, a českou premiéru bude mít ve stejný den také pohádka Bílá velryba na motivy slavného románu Hermana Melvilla v režii Michala Skočovského. Ta už je beznadějně vyprodaná, ale další odpolední repríza bude následovat v únoru.

Tip na vánoční dárek!

Pro velký divácký zájem jsme pro vás vymysleli speciální předvánoční akci! "Tou je vánoční nabídka představení, které nejsou součástí klasického předplatného, ale prodáváme je na takzvanou „volnou kasu“. Lístky na jednotlivá představení lze zakoupit buď samostatně, nebo i jako komplet," upřesnila manažerka divadla Jitka Honsová.

"Zažili jsme spoustu legrace," říká o končícím muzikálu Hra o pyžama herec Jiří Hejcman

Herec Jiří Hejcman si v muzikálu Hra o pyžama zahrál v alternaci s kolegou Petrem Čagánkem hlavní roli nového správního ředitele továrny na pyžama Spi dál  Sida Sorokina. Oblíbený muzikál na uherskohradišťském jevišti končí a na konci prosince jej čekají poslední dvě reprízy. 

Předplatné 2019: Herci se těší na Přelet nad kukaččím hnízdem

Slovácké divadlo v příštím roce uvede šest nových inscenací a diváky čeká šest unikátních zážitků v režii šesti výrazných režisérských osobností. Členové hereckého ansámblu prozradili, na kterou inscenaci z předplatného na rok 2019 by se rádi vypravili, kdyby se ocitli pro změnu v publiku.

Novou posilou souboru je František Maňák

Slovácké divadlo má další mužskou posilu! Tou je mladý herec a letošní absolvent Janáčkovy akademie múzických umění v Brně František Maňák. Vidět jej můžete v inscenaci Fidlovačka v roli Andrease Jammerweila a již v únoru i v novince Kosmické jaroRozhovor s Františkem Maňákem a druhým nováčkem souboru Pavlem Šupinou o zkoušení Fidlovačky si můžete přečíst zde.